Binalarda Kırmadan Su Kaçağı Tespitinin Önemi | Su Kaçağı Tespiti | 0216 330 10 50

Binalarda Kırmadan Su Kaçağı Tespitinin Önemi

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

İşyeri ve konutlardaki gider boruları ve temiz su tesisatında zaman zaman çeşitli sorunlar meydana gelebilmektedir. Bu sorunlar da genelde su kaçağı şeklinde olmaktadır. Borularda zamanla meydana gelen aşınma nedeni ile çeşitli çatlaklar ya da delikler olabilmekte, bunların onarımının yapılmaması durumunda maddi zararlar oluşabilmektedir. Bu tür sorunlarda beton ya da fayansı kırmadan su kaçağı tespiti yapılması büyük önem taşımaktadır. Bu yöntem ekstra maliyeti önlemekte, binanın içinin kırılmasına gerek kalmadan sorunun tespitini sağlayarak çözüm üretilmesine yaramaktadır. Sızıntının olduğu bölgenin kırılmasına gerek kalmadan yapılan su kaçağı tespitinde çeşitli teknolojik cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazları kullanmak için de eğitimli personel gerekmektedir. Kurumsal firmalar deneyimli ve eğitimli personeli ile üstün bir hizmet sunmakta, meydana gelen arızaları da güvenli bir şekilde ortadan kaldırmaktadır. Mutfak, banyo ya da evin bütünündeki temiz su tesisatlarında meydana gelen sızıntıyı bulmak ciddi bir iştir ve bunun az hasarsız olarak tespiti de son derece önemlidir. İşte kurumsal firmalar çıplak gözle tespit dahi edilemeyen sorunları bularak ortadan kaldırmaktadır.

Su kaçağın merkezinin sızıntının görülebildiği yerin çok daha farklı bir yerde de olabilmektedir. Klasik yöntemlerde sızıntının kaynağının bulunabilmesi için kimi zaman bütün bir fayansın ya da duvarın kırılması gerekebilmektedir. Bu da hem binanın içinin inşaat haline dönüşmesine, hem de işçilik maliyetinin çok daha fazla yükselmesine neden olabilmektedir. Oysa kırmadan su kaçağı tespiti yapabilen teknolojik cihazlar ile hizmet veren kurumsal firmalar, temiz bir işçilikle şikayeti ortadan kaldırabilmektedir. Bu cihazlar sayesinde su sızıntısının nedeni çok kısa bir süre içinde tespit edilmekte, onarım da kimyasal maddeler kullanımı nedeni ile yapıya zarar vermeden yapılabilmektedir. Klasik yöntemlerde binanın dışından gelebilen su kaçaklarını bulmak için de önce bina içinin kırılması gerekebilmektedir. Sorunun ana kaynağını bulabilmek için bütün bir yerin kırılması gerekebilmekte, sonrasında ise kaynağın dışarıdan aranması gündeme gelebilmektedir. Bu da yapının gereksiz yere hasar görmesine neden olmaktadır. Bu tip bir sonuçla karşılaşmamak için de modern cihazlarla hizmet veren kurumsal firmalardan hizmet alınması tavsiye edilmektedir.

Yapının herhangi bir yerinde su sızıntısı görüldüğü zaman kurumsal firmalardan destek istenildiğinde, gelişmiş teknolojik cihazları ve eğitimli personeli ile hizmet alınabilmekte, hem daha güvenli bir şekilde arızalı bölge tespit edilebilmekte, hem de onarımın maliyeti klasik yöntemlerden daha uygun olabilmektedir. Bunun yanında onarım işi bittiğinde yapıdaki günlük işlere devam edilebilmektedir. Çünkü kırmadan su kaçağı tespiti binanın hiçbir yerinin kırılmasına gerek duyulmadan yapılmaktadır. Uzman tesisatçılar, gider borularındaki arızayı kamera sistemi ile araştırmakta, ellerindeki mini bilgisayarlar aracılığı ile de kameradaki görüntüleri takip edebilmekte, kaçağın kaynağı bulunduğu anda da gerekli müdahaleyi yapabilmektedir. Ses dalgaları ile yapılan su kaçağı tespitinde de yine bilgisayar sistemi kullanılmakta, çatlak ya da deliğin olduğu bölgede ses dalgalarının çizdiği eğri farklılaşmakta, bu sayede de sorunun kaynağı doğru olarak saptanabilmektedir.

Bütün bu işlemleri güvenli bir şekilde gerçekleştiren profesyonel ekipler, robotik cihazlarla kırmadan su kaçağı tespiti yaptıktan sonra gerek tıkanıklığı gerekse çatlak ve delikleri özel yöntemlerle tamir etmektedir. Bu tamirat da genellikle çeşitli kimyasal maddelerle gerçekleştirildiği için yapıda en ufak bir delik dahi açılmamaktadır. Mutfak ve banyolardaki giderlerde ya da temiz su tesisatındaki sorunları en uygun yöntemlerle gideren kurumsal firmalar koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesine göre hizmet vermekte, sektördeki tüm yenilikleri yakından takip ederek müşterilerinin tüm beklentilerini güvenli ve titiz bir çalışma ile karşılamaktadır.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA