Cihazla Su Kaçağı Nasıl Bulunur? | Su Kaçağı Tespiti | 0216 330 10 50

Cihazla Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Cihazla Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Cihazla Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Evlerimizde veya ofislerimizde su tesisatlarında gün içerisinde değişik arızalar meydana gelebiliyor. Bu problemlerin başında tabiki su kaçağı gelmektedir. Su giderlerinde zamanla tıkanma , eskime veya diğer sebepler ile çatlaklar oluşmakta ve buda su sızıntılarına sebep olur. Bu problemler sadece gider borularında değil aynı zamanda temiz su borularındada görülmektedir. Su kaçağına zamanında yapılmayan önlemler ileride daha büyük problemler şeklinde karşımıza çıkabilir. Bu da aynı zamanda büyük masraflar anlamına gelmektedir. Bir çoğunuz bir çok yerde cihazla su kaçağı nasıl yapılır hakkında yazı okumuşsundur. Cihazla su kaçağı nasıl yapılır ? sorusunun cevabı aslında kolaydır. Eski yöntemlerle yapılan müdahalerlerde genelde çok fazla zaman ve para kaybı ile karşılaşırsınız. Su kaçağı gözle tespit edilemediği için mecburen fayans üzerinde görülen sızıntıdan fayans altındaki kaynağa kadar kazılması gerekmektedir. Cihazla su kaçağı nasıl bulunur derseniz bunu alanında kurumsal firmalar ancak başarabilir. Bunun için pahalı ve modern cihazlarla alanında uzman ve eğitimli kişiler tarafından kullanılarak yapılır. Bu sayede su kaçağının asıl kaynağı nokta atışı bulunmuş olur. cihazla su kaçağı tespiti eski yöntemlere göre hem daha ucuz hem de çok daha kısa bir sürede probleminize çözüm bulmayı sağlamaktadır.

Cihazla su kaçağı bulma işlemi yapılırken modern cihazlar sayesinde çok hızlı bir şekilde su kaçağı bulunur. Su kaçağı bulma yöntemleri başlıca ikiye ayrılır bunlardan birisi dinleme yöntemi ile su kaçağı bulma diğeri ise kameralar aracılığıyla tıkanıklık tespiti yapmaktır. Bu cihazlar özel ve pahalı cihazlar olduğu için her yerde bulunamayabilir. Bu tarz cihaz kullanmayan şirketler maalesef size daha büyük problemler yaratabilirler. Geçici çözümler üreterek müdahale sonucu probleminiz sadece bir süre için giderilmiş olacaktır bir süre sonra tekrar gün yüzüne çıkacak ve sizde tekrar bir başka servise para ödeyerek yine aynı eziyeti yaşayacaksınız. Taki bu sıkıntınız alanında uzman ve profesyonel şirketlerle çalışana kadar devam edecek. Profesyonel firmalar bu cihazlarla ilgili özel eğitimler alırlar. Bu şekilde su kaçağı probleminiz çok kısa kalıcı ve sağlıklı bir çözüme ulaşır.

Cihazla Su Kaçağı Nasıl Yapılır?

Konutlarda ve işyerlerinde hem temiz su hem de gider borularında zamanla su kaçakları meydana gelebilmektedir. Gider borularının çeşitli nedenlerle tıkanması ya da temiz su tesisatında zaman içinde meydana gelen çatlaklar, su sızıntılarına neden olmaktadır. Her iki sistemde meydana gelen su kaçakları çıplak gözle tespit edilememektedir. Kaçağın devam etmesi durumunda da istenmeyen sonuçlar meydana gelebilmekte, bunun sonucunda da yüksek maliyetli onarımlar ortaya çıkabilmektedir. Klasik yöntemlerle tespit ve onarım hizmeti veren tesisatçılar, kaçağı bulmak için kırım işlemi yapmakta, bu kırım işlemi sırasında da e ya da işyerindeki birçok alan kırılabilmektedir. Bu da onarımın maliyetini yükseltmektedir. Oysa cihazla su kaçağı tespiti çok daha kolay olmakta, profesyonel hizmet veren kurumsal firmalar tespit ve onarım hizmetini çok daha uygun koşullarda sunabilmektedir.

            Cihazla su kaçağı tespitinde özel olarak geliştirilmiş sistemler kullanılmaktadır. Bu cihazlar akustik dinleme yapmakta, kaçağın yerini sesli ve görüntülü olarak tepkit etmektedir. Sızıntının tam yerini tespit eden cihazlar, onarım konusunda kesin sonuç verici adımların atılmasının yolunu açmaktadır. Uzman tesisatçıların görev yaptığı kurumsal firmalar, teknolojiyi yakından takip etmekte, meydana gelen su kaçaklarını konutun ya da işyerinin içini kırıp dökmeden tespit edebilmektedir. Hassas şekilde ölçüm yapan taşınabilir cihazlar son derece gelişmiş tekniklerle dinleme yapmakta, bu dinleme sırasında gönderilen ses dalgaları aracılığı ile de sorunun kaynağını doğru bir şekilde tespit etmektedir. Ses dalgalarının oluşturduğu izleri bilgisayar ortamında değerlendiren eğitimli tesisatçılar, bu sayede sorunun odak noktasını tespit ederek doğru müdahaleyi gerçekleştirirler. Cihazın yaydığı ses dalgalarını insan kulağın duyması mümkün değildir. Bilgisayarlı sistem ve elektronik cihazlar aracılığı ile yapılan tespit sırasında uzmanlar güvenli çözümler üretmektedir.

Konuta ya da işyerine kurulan basınç artırıcı sistemler, ses dalgalarını yönlendirmekte, kaçağın olduğu bölgede farklı ses eğrileri oluşturarak sorunun kaynağının kolaylıkla bulunmasını sağlamaktadır. Ancak bu ses dalgalarının değişimini anlayabilmek için yeterince eğitimli ve tecrübeli olmak gerekmektedir. Kurumsal firmalar uzman ekiplerine sektördeki gelişmeler ile ilgili olarak sürekli eğitim vermekte, bunun sonucunda da müşterilerinin tüm beklentilerini en üst seviyede karşılamaktadırlar. Bu uzmanlar da cihazla su kaçağı tespiti gerçekleştirerek yaşanan mağduriyeti kısa zaman içinde ortadan kaldırmaktadır.

Yeni yapılan bir su tesisatında da kaçağın olup olmadığı tespit edilmelidir. Bunun için de cihazla su kaçağı kontrolünün yaptırılması tavsiye edilmelidir. Yeni tesisat uzman ekiplerden kurulmuş personeli ile hizmet sunan kurumsal firmalara yaptırıldığında kaçak kontrolü mutlaka yapılmaktadır. Bu nedenle de bu tür hizmetlerin uzman personelleri bulunan kurumsal firmalara yaptırılması tavsiye edilmektedir. Uzman tesisatçılar boru içindeki çapak ve benzer bayancı maddelerin dışarı atılabilmesi için sisteme az basınçlı bir su vermektedir. Sonrasında ise normal basıncın üstünde su pompalamaktadır. Bu yüksek basınç sırasında da tesisatta kaçak olup olmadığı ortaya çıkmakta, güvenli olduğu anlaşıldığında müşteriye teslim edilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA