En Güvenilir Kanal Açma Yöntemleri | Su Kaçağı Tespiti | 0216 330 10 50

En Güvenilir Kanal Açma Yöntemleri

En Güvenilir Kanal Açma Yöntemleri

En Güvenilir Kanal Açma Yöntemleri

Kırmadan son teknoloji ile kanal açma ileri, özel olarak geliştirilmiş aletlerle yapılıyor. Bu cihazlar profesyonel personeller tarafından kullanılabiliyor. Bilgisayarlı teknolojilere sahip olan modern sistemlerle kanal temizleme ileri güvenilir bir şekilde yerine getiriliyor. Binalarda ya da şehrin alt yapı sistemlerinde bulunan kanalizasyonlarda değişik nedenlerle tıkanıklıklar meydana gelebiliyor. Kimi zaman yapraklar evsel ve fabrika atıkları ile birleşerek balçık haline geliyor, kimi zaman da hatalı tuvalet kullanımı oluyor ve kanalizasyonlarda tıkanıklık sorunu oluşabiliyor. Bazen de sistemde çöküntüler oluyor. Bütün bu durumlarda kanallar tıkanabiliyor. Tıkalı kanaldaki kirli sular da etrafa yayılıyor. Binaların kanallarında meydana gelen tıkanıklıklar ise doğrudan bodrum katlarında su baskınlarına neden olabiliyor. Kanalların içinde bulunan kirli sularda üreyen mikroplar da su taşmaları ile birlikte etrafa yayılıyor ve salgın hastalıklar gündeme gelebiliyor. Bu gibi tehlikeleri önlemenin tek yolu da tıkalı olan kanalizasyon sistemlerinin temizliğinden geçiyor. Günümüzde kanalizasyon açma ileri modern aletlerle gerçekleştiriliyor.

Kanal Tıkanıklığını Kazmadan Yaptırın

Kanalizasyon temizleme hizmetini geleneksel yöntemlerle gerçekleştiren firmalardan almanız durumunda çeşitli yerlerden kazı yapılmasına da izin vermek zorundasınız. Çünkü kanalların içinde ne olduğu, tıkanıklık sorununun neden meydana geldiği çıplak gözle görülmez. Sorunu tespit edebilmek için çeşitli yerlerden kazı işleminin yapılması gerekir. Bu yöntem hem gereksiz saman kaybı hem de maliyet yükselticidir. Oysa kanal açma hizmetinde robot sistemler kullanıldığında işlemin ardından tadilat gerekmiyor. Kameralı kanal açma cihazları ile kanalizasyon sisteminin içinde tıkanıklığa neden olan cisim tespit ediliyor. Sonrasında da bu cihazda bulunan özel bir aparat sayesinde açma işlemi başlatılıyor. Kimi zaman cisim parçalanarak bulunduğu yerden sökülüyor, kimi zaman da robot tıkanıklık açma cihazı sayesinde yabancı cisim çekilerek dışarı çıkartılıyor. Eğer tıkanıklığın nedeni yağlanmadan kaynaklanıyorsa yüksek basınçlı su jetleri kullanılıyor. Bu su jetleri aracılığı ile tıkanıklığa neden olan yağlar parçalanıyor ve sistemle birlikte atılıyor. Bu yapılan ilerin hiçbirinde de kırma ya da kazı yöntemi uygulanmıyor.

Profesyonellik Gerektiren İşlemler

Tıkalı kanal açma yöntemleri arasında robot tıkanıklık açma cihazı, yüksek basınçlı su jeti ya da yıkama makinesi kullanılıyor. Bu makineleri kullanmak gerçek bir profesyonellik istiyor. Üstelik sahip olmak da yüksek bedelleri nedeni ile oldukça zor. Bu nedenle mahalle aralarında hizmet veren tesisatçıların bu cihazlara sahip olması neredeyse imkansız. Yüksek bedeller ödeyerek cihaza sahip olsalar bile tam olarak kullanabilmeleri çok zor. Çünkü cihazı kullanmak için özel eğitim almak gerekiyor. Kurumsal firmalar ise personeline aletlerle ilgili gerekli eğitimi veriyor. Bu sayede kanal açma ileri kusursuz bir şekilde yerine getiriliyor. Lağım temizleme ileri için kullanılan ileri teknoloji ürünü aletlerle tadilattan çok daha uygun fiyata hizmet veriliyor. Kirli su gider boruları da, giderin bağlandığı kanalizasyon sistemi de bu tür aletlerle açılıyor. Üstelik açma işleminde içerideki kirli sular etrafa yayılmıyor. Dolayısı ile çevre kesinlikle kirlenmiyor.

Özel Olarak Robot Cihazlar Tasarlandı

Kanal açma hizmeti için kullanılan makineler arasında bulunan robot aletlerle önce kanalizasyonun içi tam olarak inceleniyor. Bu sayede tıkanıklığın kaynağı ve nedeni tespit ediliyor. Kameranın elde ettiği görüntüler bilgisayar ekranına yansıtılıyor. Bu görüntüleri analiz eden profesyonel personel de tıkanıklığın hangi yöntemle açılacağına karar veriyor. Bu kararı verebilmek de belli bir profesyonelliği gerektiriyor. Kırmadan kanal açma işleminde kullanılan tüm cihazlar en son teknolojilerle üretiliyor. Koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesine göre hizmet veren kurumsal firmalar da bu aletlerle tüm başvuruları profesyonel bir bakış açısı ile değerlendiriyor ve sorunu kısa bir süre içinde ortadan kaldırıyor.

Görüntüleme Cihazları İle Fotoğraf Almak Mümkün

Kanal tıkanıklıklarında meydana gelen sorunlardan biri de dayanılmaz kokulardır. Bu kokuların bir an önce ortadan kaldırılması gereklidir. Bu nedenle günün hangi saati olursa olsun bu işle ilgili en üst kalitede hizmet veren firmalar arandığında profesyonel ekipler belirtilen adrese ulaşacaktır. Ekipler, tuvalet tıkanıklığı, banyo tıkanıklığı, pimaş tıkanıklığı dahil olmak üzere tüm kanal tıkanıklığı sorununu güvenilir bir şekilde ortadan kaldırıyor. Robotla kanal açma hizmeti sunan profesyonel personel, gerektiğinde soruna neden olan bölge ile ilgili fotoğraf çekebiliyor. Bu sayede tıkanıklığa neden olan cismin görüntüsü elde edilebiliyor. Bu yöntemi genellikle site ya da apartman yöneticileri istiyor. Çünkü sorunu ve yapılan işlemi bina sakinlerine göstermek istiyor. Kanal açma hizmetini görüntüleme cihazları ile sunan ekipler bu destekleri ile müşterilerinin tüm beklentilerini en üst seviyede karşılıyor. “Kanal tıkandı”, “evden kirli kokular geliyor” türündeki sorunlarla son teknoloji ile hizmet veren firmalar arandığında tıkanıklık açma hizmeti için en uygun yöntemin belirlenmesi de sağlanmış oluyor. Kanalizasyon açma İstanbul firmaları, şehrin neresinde olursanız olun en kısa sürede adresinize ulaşıyor ve gerekli işlemi kısa bir süre içinde sonuçlandırıyor.

Gelişmiş Aletlerle Sorun Nasıl Hallediliyor?

Kanalizasyon tıkanıklığı açma hizmeti sunan firmalar, özel aletlerle hizmet veriyor. Kanal tıkanıklıklarında kameralı aletlerle görüntüleme hizmeti sunan profesyonel ekipler, son sistem teknolojileri kullanarak kanal açma hizmetini yerine getiriyor. Arızanın yerini tam olarak tespit eden modern cihazlar, kanal içindeki kırık ve çatlakları da kolaylıkla tespit edebiliyor. Eğer kanal içinde çökme meydana geldiyse görüntüleme cihazları ile bu da tespit ediliyor. Kanal açma ve kanal temizleme ilerini güvenilir bir şekilde gerçekleştirilmesini isteyenlere, profesyonel personel ve son sistem teknoloji ile tasarlanmış aletlerle hizmet veren firmaların tercih edilmesi tavsiye ediliyor. Kanal boruların içinde yağlanma varsa bu durumda da yüksek basınçlı su jetleri kullanılıyor. Bu sayede borular tamamen temizlenebiliyor. Yıkama yapılamayan yerlerde de özel olarak geliştirilmiş kimyasallar kullanılıyor. Bu sayede tıkalı kanal sorunu ortadan kaldırılıyor. Peki, kırmadan kanal açmak mümkün mü? Gelişmiş aletlerle mümkün. Cihazlar bu işler için özel olarak tasarlanıyor. Bu nedenle de uygulanan tüm işlemler kırmadan gerçekleştiriliyor.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA