Gider Borusu Açma | Su Kaçağı Tespiti | 0216 330 10 50

Gider Borusu Açma

Gider Borusu Açma

Gider Borusu Açma

Gider borusu açma problemi genelde tuvalet ve banyo tarzı giderlerin olduğu alanlarda sıklıkla yanlış kullanım, sert cisimlerin giderlere atılması ve yanlış ustalık sebebi ile oluşabiliyor. En çok sıkıntı yaşayan yerler tuvaletler olmaktadır. Tuvalete atılan cisimlerin sifonu çektiğimizde kolaylıkla akıp gideceğini zannederiz ama genelde bu şekilde olmaz. Tuvaletlerde kağıt peçeteler genelde kısa sürede değil ama uzun süreçte  S borularında tıkanmaya sebep olur. Aynı zamanda bazen buraya ped gibi daha katı cisimlerde atılmaktadır. Gider borusu açma işlemi bu sebeple bazen çok sıkıntılı bir süreç olabilir. Böyle bir durum karşısında eski yöntemler ile müdahale edilmeye çalışıldığında mecburen kırma işlemi yapılması gerekmektedir. Bazı eski usul yöntemlerde demir tarzı katı cisimler ile bu sorun çözülmeye çalışılmıştır. Yalnız gider açılsa bile pimaşlara ciddi zarar verilebilmekte bazende pimaşlar delinmektedir. Böyle bir durumda pimaştan sızan gider suyu betonermeye karışır ve ileride rutubete ve pis kokuya sebep olur.

Diğer türlü gider borusu açma yöntemi ise pompa yardımı ile gider borusu açmaktır. Bu tarz bir yöntem kullanıldığında S borusundaki tıkanıklığı bazen daha ilerilere doğru ilerletmiş olursunuz. Bazen belki de elle müdahale ile çözümleyebileceğinizi bir olayı mecburen tadilat işlerine girmek zorunda kalırsınız.

Gider borusu açma konusunda uzman kurumsal firmaları tercih edin. Bu firmalar ile çalıştığınızda teknolojik tıkanıklık tespiti cihazları ile termal kameralar ile tıkanıklığını nokta atışı bulabilirsiniz. Bu sayede gereksiz maliyetler ödemiş olmazsınız. Özel robot cihazlar ile özel kılavuzlar kontrol edilir ve katı cisimler gider borusu içinde parçalanır. Sonrasında basınçlı su ile yabancı cisimler kanalizasyona gönderilir. Eğer basınçlı su ile sorun çözülmez ise özel kimyasallar kullanılır. Bu şekilde gider boruları tahrip olmamaktadır. Kurumsal firmalar ile çalışmadığınız taktirde her türlü olabilecek probleme hazır olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda robot tıkanıklık açma cihazları ile klasik yönteme göre çok daha az ödeyerek sorununuzdan daha kalıcı bir şekilde kurtulmuş olursunuz.

Tuvalet ve banyo giderlerinde kimi zaman kullanım hatasından kimi zaman tesisat sırasında kalan beton ve moloz parçalarından kimi zaman da hatalı eğim nedeni ile tıkanmalar meydana gelmektedir. Özellikle tuvalet giderleri, atılan tuvalet kağıtlarının, kadın petlerinin ve diğer yabancı cisimlerin S borusunda kalması nedeni ile tıkanabilmektedir. Tıkanan gider borusu açma işleminde sıradan tesisatçılardan yardım istendiğinde banyo ve tuvaletin bir kısmının kırılması gerekebilir. Çünkü gider borularındaki tıkanıklığın yerinin çıplak gözle tespit edilmesi mümkün değildir. Bu nedenle tesisatçılar tıkanıklığın tam yerini bulabilmek için tuvalette kırma işlemi gerçekleştirmektedir. Bu da onarım sonrasında konut ya da işlerine diğer inşaat ustalarının girmesine neden olmaktadır. Bunun sonucunda da onarım maliyetleri artmaktadır. Oysa tıkalı giderlerin açılması işlemlerinde kurumsal firmalardan destek istendiğinde bu tip sorunlar yaşanmamakta, firmalar en son teknolojilerle tasarlanan modern cihazlar aracılığı ile tüm gider tıkanıklıklarını kırmadan açmaktadır.

Uzman tesisatçılar gider borusu açma işlemlerini görüntüleme cihazları aracılığı ile gerçekleştirmektedir. Gider borularında meydana gelen tüm tıkanıklık sorunlarında kullanılan kameralı robot cihazlar, işlemi kısa süre içinde güvenli bir şekilde sonlandırıyor. Profesyonel ekipmanlara sahip olan firmalar tesisat sektöründeki tüm yenilikleri yakından takip ederek müşterilerinin sorunlarını en kısa bir süre içinde ortadan kaldırıyor. Teknik altyapısını sürekli güncelleyerek en kaliteli hizmeti sunan kurumsal firmalar, müşterilerinin tüm başvurularını profesyonel bir bakış açısı ile değerlendirmekte, meydana gelen sorunlara da hızlı bir şekilde müdahale etmektedir. Tuvalet ya da banyo giderlerinde meydana gelen tıkanıklıkların bildirilmesinin ardından kısa bir sürede adresinize gelen uzman ekipler, öncelikle durum tespiti yapmaktadır. Sonrasında görüntüleme robotlarını gider borusunun içine yollamaktadır. Kameralı robotların elde ettiği görüntüler bilgisayar ortamında değerlendirilmekte, sonrasında da tıkalı olan bölgenin açılması işlemi uygulanmaktadır. Robot cihazlar öncelikle tıkanıklığı tespit ederek özel aparatları sayesinde o bölgedeki yabancı cisimleri parçalamaktadır. Bu işlem sırasında gider borularına kesinlikle zarar verilmemektedir. Uzman personel robot cihazın bu ilk işleminin ardından diğer işlemlere geçmektedir.

Gider borusu açma işleminde yüksek basınçlı su veren cihazlar da kullanılmaktadır. Bu cihazlar, robot makinenin parçaladığı yabancı cismi kanalizasyon sistemine göndermektedir. Eğer yüksek basınçlı su tıkanmayı tam olarak yapamazsa bu durumda da özel kimyasallar devreye girmektedir. Bu kimyasallar tıkanıklığa eden olan cismi tamamen ortadan kaldırmakta ve tıkalı bölgenin tam anlamı ile açılmasını sağlamaktadır. Bu işlem yapılırken gider borusu zarar görmemekte, klasik işlemlerde olduğu gibi ne fayansta ne de duvarda herhangi bir kırma işlemi yapılmamaktadır. Bu cihazlar aracılığı ile temiz işçilik hizmeti sunan kurumsal firmalar, dolayısıyla tıkanıklık açma işlemini de geleneksel yöntemlerle iş yapan tesisatçılardan çok daha uygun fiyata gerçekleştirmektedir. Çünkü modern cihazlarla yapılan gider borusunun açılması işleminde borularda bile en ufak bir çatlama dahi meydana gelmemektedir.

Gider borusu açma işleminde modern teknolojilerin kullanılması, sorun meydana gelen yerin noktasal olarak tespiti mümkün olmaktadır. Gider açma cihazı, sadece tuvalet ve banyolarda değil kanalizasyon sistemlerinde de kullanılıyor. Bu cihazlar metrelerce derinlikte olan tıkanıklıkları da kolayca açabiliyor. Ancak kameralı robot cihazları kullanmak belli bir birikim gerektiriyor. Bu birikim de kurumsal firmaların hizmet içi eğitimleri sayesinde oluyor. Bu sayede personel tüm sorunlara uzman çözümler sunabiliyor. Görüntüleme robotlarının elde ettiği görüntüler bilgisayar ekranında belirirken, sorunla ilgili müşteri isterse fotoğraf da alabiliyor. Fotoğraf alma işlemlerinde özellikle apartman ve site gibi yerlerde tüm kat maliklerinin ikna olması sağlanıyor. Çünkü sadece tuvalet ve banyo giderleri değil yapının genel gider borularında da tıkanıklık meydana gelebiliyor. O zaman bu gider tüm apartman malikleri tarafından ortak olarak ödeniyor. Çekilen fotoğraf yapılan işlemin geçek olduğunu kanıtlıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA