Lavabo Açıcı | Su Kaçağı Tespiti | 0216 330 10 50

Kalıcı Lavabo Açıcı Yöntemler

Lavabo Açıcı

Lavabo Açıcı

Ev ve işyerlerinde lavabolar çeşitli nedenlerle tıkanabiliyor. Bu tıkanmaların başlıca nedenleri arasında yağlar geliyor. Yağ saç ve benzeri maddelerle birleştiğinde lavabonun giderini tıkıyor. Tıkanan borular da görüntüleme cihazları ile taranıyor. Kameralı olarak tıkanmış giderlerin her noktasını titiz bir şekilde inceleyen uzman ekipler, lavabo açıcı kullanmadan tüm işlemleri güvenli bir şekilde gerçekleştiriyor. Üstün teknolojiye sahip kanal görüntüleme cihazları ile tıkalı olan lavaboları kırmadan açan profesyonel servis ekipleri, tıkanıklığın nedenini de tespit ederek kalıcı bir çözüm üretiyor. Eski yöntemlerle açılan lavabo giderlerinde yabancı maddenin ne kadarının çözüldüğü görülemiyordu. Ayrıca tıkanıklığın nedeni de anlaşılamıyordu. Bunun doğal bir sonucu olarak da sorun belirli bir süre sonra tekrarlanabiliyordu. Oysa son sistem cihazlar sayesinde hem tıkanıklığın olduğu yer tam olarak belirleniyor, hem de temizlik yapıldıktan sonra kalan parça var mı yok mu anlaşılabiliyor. Böyle olunca da sorun bir daha tekrarlanmamak üzere ortadan kaldırılıyor.

Lavabo açıcı işlem için kameralı cihaz giderin içine salınıyor, içerideki görüntü de bilgisayar ekranına yansıtılıyor. Bu sayede tıkanıklığın tam yeri kolayca tespit ediliyor ve tıkalı lavabo kalmıyor. Kanal açma makinesi tıkalı olan noktayı bulduktan sonra yabancı maddeyi bulunduğu yerden söküp atıyor. Çıplak gözle kontrol edildiğinde genellikle borunun neresinin tıkandığı anlaşılamaz. Çünkü suyun geri çıkması, borunun tıkalı olduğu yerden çok ilgisiz bir başka yer olmaktadır. Bunun nedeni tüm gider borularının bağlantı yerlerinin tek bir nokta olmasıdır. Bu durumda lavabo giderinde tıkanıklık varsa bulaşık makinesinin giderinden su geri gelebilir. Bu nedenle de klasik tespit yöntemlerinde sorunun ana kaynağının tespit edilebilmesi için genellikle fayans ve duvarlarda kırma işlemi uygulanır. Bu da bina sahibine ek bir maliyet getirir. Oysa kameralı tespit sisteminde borunun neresinde tıkanıklık olduğu doğru bir şekilde tespit edilir. Bu tespit edildikten sonra da özel cihazlarla temizlik işlemi başlatılır.

Tıkalı boruları klasik lavabo açıcı yöntemlerle açmayı deneyebilirsiniz. Ancak bu da yeterli çözüm olmayacaktır. Lavabo açmak için kullanılan kimyasal maddeler geçici çözümler sunmaktadır. Yine tıkalı lavaboyu açmak için pompa da kullanılabilir. Bu sorunu daha da büyümesine neden olabilir. Çünkü pompa içeride biriken maddeyi daha da derinlere itebilir. Bu durumda binanın ana girişi bile tıkanabilir. Bu yüzden en doğru yol uzman personele hizmet veren kurumsal firmaları aramaktan geçer. Profesyonel ekipler bu işler için özel olarak tasarlanmış robotik cihazlarla hizmet vermektedirler. Ekipler tıkanıklığın nedenini araştırıp en uygun çözümü sunmaktadır. Tıkanıklığa bazen kireçleme de yol açabilir. İşte uzman servis ekipleri özel kimyasallar aracılığı ile bu kireci tamamen çözer ve kanalizasyona gönderilmesini sağlar. Özellikle alaturka tuvaletlerdeki S borusunda kireçlenme olabilir. Bu da tuvaletin tıkanmasına yol açar. Ayrıca tuvaletten atılan pislikler zamanla bu S borusunda toplanabilir. Bu da tuvaletin tamamen tıkanmasına yol açabilir. Bu gibi durumla karşılaşıldığında kesinlikle uzman bir kuruluştan destek alınması gerekir.

Profesyonel ekipler lavabo açıcı yerine genellikle robot makineler kullanır. Bu makineler suyun önünü kesen yabancı maddeleri parçalayarak pis suyun kanalizasyona gitmesini sağlar. Sadece yüksek basınçlı su ile lavabo açma yöntemini uygulamayan uzman ekipler, müşterilerinin tüm beklentilerini en üst düzeyde karşılayarak kalıcı çözümler sunar. Günümüzün gelişen koşullarında lavabonun tıkanması sorun olmaktan çıkmıştır. Geliştirilen makineler sayesinde tıkalı lavabo, küvet ve pimaşlar kolayca açılmakta, yaşana mağduriyet kısa bir süre içinde ortadan kaldırılmaktadır. Donanımlı ekipler, müşterilerin tüm başvurularını profesyonel bir bakış açısı ile değerlendirmekte, güçlü altyapıya sahip kurumsal firmalar da çözüm odaklı hizmet sunarak tüm beklentileri karşılamaktadır.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA