Kalorifer Peteği | Su Kaçağı Tespiti | 0216 330 10 50

Kalorifer Peteği

Evlerde ve işyerlerinde kalorifer peteği arızaları meydana geldiğinde kendi kendinize çözüm bulmanız imkansızdır. Isınma sorunu yaşanan evlerde sadece petek temizliği ya da kalorifer tesisatı temizliği yaparak da çözüm bulunmaz. “Isınamıyorum” diyerek araştırma yaparsanız, öncelikle uzman kuruluşlara başvurmalısınız. Bu firmalarda hizmet veren tecrübeli tesisatçılar, peteklerin neden ısınmadığını kısa bir süre içinde bulabilirler. Bunun için sorunun kaynağına inerler. Kalorifer peteği ısınmıyorsa, elbette bir sorun vardır ve bu sorunun da bulunup ortadan kaldırılması gerekir. Petekler ters bağlandıysa ısınma sorununun meydana gelmesi kaçınılmazdır. Peteklerin yanlış bağlandığını anlayabilecek olanlar da uzman personeldir. Bu nedenle kalorifer peteği ile ilgili ısınma sorunu yaşıyorsanız mutlaka uzmana başvurmalısınız. Kalorifer petekleri ısıtmıyorsa, öncelikle tıkanıklık sorununun meydana geldiği düşünülmelidir. Tesisat içinde kullanılan suda belli bir oranda kireç vardır. Bu kireç zamanla peteklerin iç yüzeylerinde tıkanıklıklara neden olur. Bu durumda su da devir daim yapmaz. Hatta kombi arızasına da neden olabilir.

 

Kalorifer Peteğinin Havası Nasıl Alınır?

 

Kalorifer peteği temizliğini yapmaktaki amaç, tesisatın içinde oluşan kireç ve tortunun temizlenmesidir. Bunun için kimyasal ürünler kullanılmaktadır. Uzman personel, kalorifer peteği temizleme işleminden önce peteğin içinde bulunan suyu tamamen boşaltmakta, sonrasında da içine kimyasal ürün koymaktadır. Su ürün özel olarak tasarlanmış makine ile kalorifer sisteminin içinde devir daim yaptırılmaktadır. Bu sayede de peteklerin ve boruların içindeki kireçler tamamen temizlenmektedir. Uzman personel kimyasal korucuyu katarak kombinin on dakika kadar çalıştırılmasını sağlamakta, tesisatta oluşan hava alındıktan sonra işlem tamamlanmış olmaktadır. Kalorifer peteğinin havasını alma işlemi nasıl yapılmaktadır? Aslında bu işlem çok basittir. Peteklerin yan tarafında bir anahtar vardır. Bu anahtar bir tornavida yardımı ile saat yönünde çevrilerek açılır. Peteğin içinde bulunan hava buradan dışarı atılır. Kalorifer petek hava alma işlemi kolaylıkla yapılır. Kalorifer petek havası nasıl alınır? Bunun için bir tornavida yeterli olmaktadır. Kalorifer peteğindeki problemler giderilmediği durumda ısınma sorunu devam edecek, kombinin arızalanması gündeme gelecektir. Böyle bir sorunla karşı karşıya kalmamak için sistemin iki yılda bir temizlenmesi tavsiye edilmektedir.

 

Peteğin Altı Soğuk Üstü Sıcak Mı?

 

Kalorifer peteğinin üstü sıcak altı soğuksa, tıkanıklık sorunu akla gelmelidir. Bu gibi sorunlarda da kesinlikle kurumsal firmalardan ve bu firmalarda hizmet veren profesyonel ekiplerden destek alınmalıdır. Bu personel, peteklerdeki kireçlenmeyi tamamen ortadan kaldırmakta, tesisatı temizlemektedir. Kalorifer peteğinin altı soğuksa, yine kireç ve tortu akla gelmelidir. Bu gibi durumlarda koruyucu kimyasal değil temizleyici kimyasal kullanılmalıdır. Temizleyici kimyasallar asitlidir ve peteklerin içini tam olarak temizlemektedir. Kalorifer peteklerinin yarısı ısınmıyorsa, bir arıza var demektir ve mutlaka uzman kuruluşlara başvurulmalıdır. Kalorifer peteğinin yarısı ısınıyorsa yine tıkanıklık vardır. Bu tip sorunları da ancak profesyonel ekipler giderebilmektedir. Hizmet alınacak firmalar da iyi seçilmelidir. Çünkü bazı firma çalışanlarının petek temizleyici diyerek sisteme boyalı su koydukları bilinmektedir.

 

Periyodik Bakımları İhmal Etmeyin

 

Kalorifer peteği temizliği hangi durumlarda gereklidir? Isınma sorunu meydana gelmiyorsa iki yılda bir periyodik olarak bakım ve temizlik yaptırılmalıdır. Sorun oluştuğunda ise hızlı müdahale gereklidir. Peki, kalorifer peteği nasıl temizlenir? Uzman ekipler özel olarak tasarlanan makine ve kimyasallarla kalorifer peteği temizleme işlemini gerçekleştirmektedir. Bu işlemin ardından da ısınma sorunu tamamen ortadan kalkmaktadır. Kalorifer peteğinin temizliği ciddi bir iştir ve mutlaka profesyonel tesisatçılar tarafından yapılmalıdır. Petek temizliği yaptığını iddia edip sisteme sadece koruyucu kimyasal koyan tesisatçılara güvenilmemelidir. Kalorifer suyunun temizliği mutlaka yapılmalıdır. Ancak bu temizlik yapılırken tesisatın da temizlenmesi önemlidir. Temiz radyatörler kaliteli ısınmayı getirir. Bu da ısınmak için kullanılan enerjinin azalması ve dolayısıyla faturaların düşmesi anlamına gelir. Kalorifer peteğinin gazını alma işlemi nedir? Bu işlem peteğin havasını almaktır. Bunu için de peteklerin yan tarafında bulunan anahtarın açılması yeterli olmaktadır.

 

Kalorifer Suyunda Kaçak Mı Var?

 

Kalorifer peteği arızası ve kalorifer peteği borusu arızası meydana geldiğinde kendi başınıza yapma imkanınız yoktur. Petek arızası ve boru arızalarının gelişmiş makinelerle tespitinin yapılıp onarımının gerçekleştirilmesi gerekir. Bunun için de sektördeki tüm yenilikleri yakından takip ederek koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesine göre hizmet veren kurumsal firmalara başvurulması tavsiye edilmektedir. Kalorifer peteğinin vanasında da arıza meydana gelebilir. Buradaki arıza sistem içindeki suyun buharlaşarak kaybolmasına neden olabilir. Bu nedenle vana arızalarının da kısa süre içinde ortadan kaldırılması gerekmektedir. Kalorifer peteği sağlıklı olarak çalışırsa kombinin arızalanmasının da önüne geçilir. Peteklerde meydana gelen sorunlar, yerlerinden sökülmeden giderilmektedir. Klasik yöntemlerde ise tıkalı peteklerin açılabilmesi için sökülmesi gerekir. Bu da evinizin ya da işyerinizin gereksiz yere kirlenmesi anlamına gelir. Sistemde kaçak da olabilir. Uzman ekipler kalorifer suyunda kacak tespiti yaparken gelişmiş cihazlardan yararlanır. Özellikle akustik dinleme cihazları ve detektörlü cihazlar, kaçakların kolaylıkla bulunabilmesi için tasarlanmış özel makinelerdir. Bu makinelerde kaçaklar kırmadan tespit edilebilmektedir.

 

Hangi Antifriz Kullanılmalıdır?

 

Kalorifer petek temizleme makinası, özel olarak tasarlanmıştır ve peteklerin temizleme işlemlerinin hem kolay hem de güvenli bir şekilde yerine getirilmesini sağlar. Bu cihazlar peteğe bağlanır, sonrasında da tesisata kimyasal konularak devir daim yapılır. Bu sırada peteklerin içinde bulunan tüm kireç ve tortular temizlenir. Bu cihazla kalorifer peteğinin suyunu değiştirme işlemi de yapılır. Peki, kalorifer peteğinin suyu nasıl değiştirilir? Bunu değiştirmek çok basittir. Ancak değiştirme işleminin ardından peteklerin temizliği yapılmalıdır. Kalorifer peteğinin suyunu değiştirebilir miyim diye sorulan sorunun cevabı de “evet”tir. Kalorifer peteğinin suyu tesisatta bulunan vanadan değiştirilebilir. Üstelik sistemdeki suyun arada bir de değiştirilmesi tavsiye edilmektedir. Kalorifer peteğinin içindeki suyun donmaması için antifriz kullanılmalıdır. Etandiol çok iyi bir antifrizdir. Kalorifer tesisatının içindeki suyun donmasını önler. Kalorifer peteği temizleme firmaları uzman ekiplerle hizmet vermekte ve ısınma sorunlarını kısa bir süre içinde ortadan kaldırmaktadır.

Kalorifer Petek Temizleme Fiyatları Yüksek Mi?

 

Kalorifer peteği şirketleri, birbirinden kaliteli ürünleri tasarlamaktadır ancak bunların bakımı yapılmadığında ürün ne kadar kaliteli olursa olsun tıkanmakta, bunun sonucunda da ısınma sorunu meydana gelmektedir. Kalorifer peteği tıkandığında ve ısıma sorunu başladığında hemen teknik destek alınmalıdır. Kalorifer petek temizleme fiyatları da çok yüksek değildir. Özellikle kalorifer petek temizlik ücretleri ile ısınmayan bir evin yakıt sarfiyatı karşılaştırıldığında çok daha karlı olduğu görülecektir.Üstelik radyatörler yerinden sökülmeden temizlenmektedir. Ayrıca kalorifer radyatör temizliği ücreti makul seviyelerdedir. Uzman ekipler petek temizleme işlemlerini makineler aracılığı ile gerçekleştiriyor. Bu makine ile periyodik bakımlar da yapılıyor. Bunun yanında kalorifer tesisatı basınçlı su ile yıkanıyor.  Ayrıca uzman ekipler yeni alınan kalorifer petek montajı işlemini de titizlikle yapıyor.

 

Isınma Sorunu Kökten Hallediliyor

 

Kalorifer peteği ile ilgili tüm sorunlarda kurumsal firmalarla irtibata geçmek, hem zamandan hem de paradan tasarruf sağlıyor. Firmalarda hizmet veren personel, kalorifer radyatör değiştirme hizmetini de başarıyla yerine getiriyor. Ümraniye’de oturuyorsanız, tüm hizmetler için kalorifer petek temizlik Ümraniye servisinden de yararlanabilirsiniz. Uzman ekipler en son teknoloji ile üretilmiş cihazlarla işlemleri gerçekleştirirken yaşanan tüm sorunları da ortadan kaldırıyor. Kalorifer petekleri ısınmamaya başladıysa kesinlikle uzman ekiplerle irtibata geçilmesi gerekiyor. Bu ekipler, ısınma sorunlarını kökten hallediyor ve peteklerin temizliğini yaparak kusursuz bir hizmet sunuyor.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA