Kameralı Su Kaçağı Nasıl Yapılır? | Su Kaçağı Tespiti | 0216 330 10 50

Kameralı Su Kaçağı Nasıl Yapılır?

Kameralı Su Kaçağı Nasıl Yapılır?

Kameralı Su Kaçağı Nasıl Yapılır?

Kaynağı belli olmayan su sızıntıları çeşitli yöntemleri bulunuyor. Bunlar arasında en pratik olanı da kameralı su kaçağı bulma yöntemi. Özel geliştirilmiş kamera sistemi, sistemde meydana gelen sızıntının yerini tam olarak buluyor. Kaynağı belli olmayan, gözle görülmeyen su sızıntıları alt ya da yan komşuların evlerinde seçişti hasarlara neden olur. Sızıntının yeri ne kadar geç tespit edilirse de maliyet o kadar fazla oluyor. Çünkü yasalara göre komşunun evinde oluşan hasar, sorunun merkezi olan daire sahibi tarafından ödeniyor. Böyle bir sonuçla karşılaşmamak için de sorun anlaşıldığı anda uzman ekiplerden destek almak gerekiyor. Bünyesinde profesyonel tesisatçıların bulunduğu kurumsal firmalar, son sistem elektronik cihazlarla hizmet veriyor.

Su kaçağı aralıklarla meydana geliyorsa ilk akla gelen atık su sorularında meydana gelen çatlaktır. Sızıntı kesilmeden devam ediyorsa bu durumda su tesisatında bir orun meydana geldiği düşünülebilir. Kameralı su kaçağı yöntemi ile sızıntının kaynağı güvenli bir şekilde tespit edilebilir. Kırmadan su kaçağını bulma yönteminde kullanılan kameralar, özel geliştirilmiştir ve bu kameranın bağlı olduğu bir bilgisayar istemi bulunmaktadır. Deneyimli ekip, kameradan gördükleri görüntüler aracılığı ile su kaçağının kaynağını güvenli bir şekilde bulmaktadır. Termal kameraların bulunduğu sistemde kaçaklar dışarıdan tespit edilmektedir. Bu tespit sırasında kırma yöntemi uygulanmamakta, dolayısı ile onarım sırasında büyük masraflar ortaya çıkmamaktadır. Bu yöntemle binalarda bulunmayan su sızıntısı kalmamakta, iğne ucu kadar olan bir çatlak ya da delik bile kısa sürede tespit edilebilmektedir.

Bilindiği gibi su, en küçük delikten bile kolayca akabilmektedir. Hatta su damlaması bile büyük sorun olabilmektedir. Bu su damlası betonu deforme edebilmekte, binanın yapısını oluşturan demirlerde sorunlara yol açabilmektedir. Ufak bir su sızıntısı, elektrik aksamında büyük tehlikelere yol açabilmektedir. Bu sonuçlarla karşılaşmamak için kameralı su kaçağı yöntemi ile hizmet veren firmalar güvenli sonuçlara imza atmaktadır. Bu sistem genellikle gider borularındaki çatlakları tespit etmeye yarar. Ancak kameranın verdiği görüntülerin iyi analiz edilmesi gerekmektedir. Bunun için de eğitimli tesisatçılar gereklidir. Kurumsal firmalar donanımlı personelleri ile müşterinin yaşadığı mağduriyeti kısa bir süre içinde ortadan kaldırabilmektedir.

Su sızıntılarını klasik yöntemlerle tespit etmek neredeyse imkansızdır. Duvarda kararma ya da ıslaklık görüldüğünde bölgenin tamamen kırılması gerekmektedir. Bu nedenle klasik yöntemler hem yorucu hem de çok daha pahalı olmaktadır. Oysa kameralı su kaçağı yöntemi klasik yöntemlere göre hem daha kısa süreli hem de daha uygundur. Bu sistemde duvar, fayans ya da parkelerin kırılması ve sökülmesi gerekmemekte, sızıntı termal kameralarla belirlenmekte, ardından da özel kimyasallar aracılığı ile bölge kırılmadan onarım gerçekleştirilmektedir. Yöntem binanı hiçbir yerine zarar vermemektedir. Teknolojiyi yakından takip eden firmalar en gelişmiş sistemleri kullanarak müşteri memnuniyetine önem vermekte, yaşanan tüm mağduriyeti de güvenle ortadan kaldırmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA