Kırmadan Pimaş Açma | Su Kaçağı Tespiti | 0216 330 10 50

Kırmadan Pimaş Açma

 

Kırmadan Pimaş Açma

Kırmadan Pimaş Açma

Banyo ve mutfak ile yağmur suyu giderlerinde kullanılan pimaşlar çeşitli nedenlerden dolayı tıkanabilmektedir. Profesyonel ekipler bu borularda meydana gelen tüm tıkanıklıkları modern cihazlarla açmaktadır. Halk arasında yağmur olukları ve atıkların kanalizasyona ulaştırılması için kullanılan borulara verilen isim olan pimaş, bu ürünlerin tasarlayıcısı olan firmanın adıdır. Sektörde ilk olmanın verdiği avantajlarla bu boruların tamamına pimaş adı verilmektedir. Pimaşların içine atılan kağıtlar tuvaletlerde bir süre sonra tıkanmaya yol açar. Ancak bu tıkanıklık sular tuvaletten dışarı çıkana kadar anlaşılmaz. Dikkatli kullanıcılar suyun gidiş hızının yavaşlaması ile bir sorun olduğunu hisseder ve sorun büyümeden gerekli önlemi alır. Ancak çoğu insan bu sorunu tespit edemez ve sorun çok daha büyüdüğünde çareler aramaya başlar. Çare ararken gözle ve elle tespit yapan tesisatçılardan destek alındığında sorun daha da büyüyebilir. Ya da tıkanıklık banyonun birçok yerinin kırılması ile giderilir. Bu durumda ev şantiyeye döner ve maliyet de oldukça yükselir. Oysa kurumsal firmalar modern cihazlar ve uzman personelleri ile tıkanıklıkları kırmadan açar. Önemli olan da kırmadan pimaş açma hizmeti vermektir.

Kırmadan pimaş açma robotu sayesinde uzman personel tıkanmaları boruya zarar vermeden açmaktadır. Deneyimli personel sadece pimaşı değil seramik ve fayansları da kırmadan hizmet vermektedir. Tesisat sektöründeki gelişmeleri yakından takip eden kurumsal firmalar tüm sorunlara en uygun çözümleri sunuyor. Bu cihazlar yurt dışında üretiliyor ve kurumsal firmalar tarafından ülkemize getiriyor. Bu sistemle hizmet veren çok sayıda firma bulunmuyor. Çoğu firma geleneksel yöntemleri kullanıyor. Bu nedenle de pimaş tıkandığında kullanıcının büyük bir telayı başlıyor. Çünkü klasik işlemlerde konut ya da işyerinde kırma dökme yapılması gerekiyor. Böyle bir sorunu yaşadığınızda sorunu en az hasarla atlatabilmek için detaylı bir araştırma yapılması gerekiyor. Bu araştırma sorucunda modern cihazlarla hizmet veren firmalar size en uygun çözümleri güvenilir bir şekilde sunuyor.

Pimaşlarda meydana gelen tıkanıklıkların tespiti için kameralı cihazlardan yararlanılıyor. Bu cihazlar kırmadan pimaş açma yönteminin en büyük yardımcısı konumunda. Görüntüleme robotları pimaşın içine yollanıyor ve elde edilen görüntüler bilgisayar ekranında inceleniyor. Sonrasında da açma işlemine başlanıyor. Açma işlemi öncelikle kameralı robotlar tarafından yapılıyor. Pimaşın içinde olan yabancı cisim robot cihazın özel aparatları sayesinde parçalanıyor. Bu parçalama işlemi de bilgisayar ekranından takip ediliyor. Pimaş yeteri katar açılmazsa o zaman devreye farklı makineler giriyor. Bu makineler tıkanıklığı tam olarak açıyor ve sorunu tamamıyla ortadan kaldırıyor. Eski yöntemlerde tıkanıklıklar el yordamı ile açılır, içeride parçanın kalıp kalmadığı anlaşılamazdı. Bu nedenle de sorunun tekrarlanması ihtimali her zaman vardı. Oysa gelişmiş cihazlarla sorunun tekrarlanma olasılığı tamamen ortadan kaldırılıyor. Çünkü kamera içeride parça kalıp kalmadığını tespit ediyor ve uzman personeller de kalan parçaları farklı yöntemlerle yok ediyor.

Kırmadan pimaş açma cihazları borunun içinde inşaat zamanından kalan moloz ya da beton parçalarının olup olmadığını da tespit ediyor. Hatta tesisatta yeterli eğimin olup olmadığı da bu modern cihazlarla anlaşılıyor. Eğer eğim varsa uzman tesisatçılar buna müdahale ediyor. Moloz ya da beton parçalar da özel açma makineleri ile parçalanarak kanalizasyon şebekesine gönderiliyor. Pimaşlar yağlanma nedeni ile tıkandıysa bu sorun yüksek basınçlı yıkama makineleri ile gideriliyor. Pimaşlardaki yağlanma genellikle restoran ya da otel mutfaklarında meydana gelebiliyor. Uzman personel pimaşın içinde çökme olup olmadığını da tespit ediyor. Eğer tıkanıklık borunun içindeki çöküntüden meydana geliyorsa bu sorun da kalıcı bir şekilde ortadan kaldırılıyor. Profesyonel servis ekipleri tüm sorunlara kalıcı çözümler getiriyor.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA