Kırmadan Su Kaçağı Bulma | Su Kaçağı Tespiti | 0216 330 10 50

Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Evlerde ve işyerlerinde meydana gelen su kaçakları can sıkar. Hele kaynağı belli olmayan su kaçakları alt katlarda meydana gelen sızıntılarla anlaşıldığı zaman tam bir kabus haline dönüşebilir. Bu kabusu da güvenli bir şekilde ortadan kaldırmak gerekir. Bunun için de modern cihazlarla hizmet veren firmalara başvurulması tavsiye edilmektedir. Geleneksel su kaçağı tespitinde genel olarak su sızıntısı olan yerlerin kırılması gerekmektedir. Bu işlemde banyo tabanının tamamının kırılması gerekebilir. Bu maliyeti artıran bir yöntemdir. Oysa gelişmiş teknolojilerle yapılan su kaçağı bulma yöntemlerinde hiçbir yer kırılmamaktadır. Temiz su tesisatlarında meydana gelen kaçaklar da kırmadan tespit edilmektedir. Bunun için akustik dinleme cihazları, detektörlü cihazlar kullanılmakta, bu sayede tüm su kaçaklarının yeri tam olarak tespit edilmektedir. Uzman kuruluşlar azık alanlarda meydana gelen su sızıntısının da tespitini yapmaktadır. Bu tespiti yaparken de hiçbir yer kazılmamaktadır. Evinizde ya da bahçenizde meydana gelen su kaçağını tespit ettirmek istediğinizde gelişmiş cihazları kullanan firmaları tercih ettiğinizde sorunu kolayca çözüme kavuşturabilirsiniz.

Modern Cihazlarla Kaçak Su Bulma

Kaçak su bulma işlemini son teknolojilerle tasarlanmış cihazlar aracılığı ile gerçekleştiren firmalar, uzman personelleri ile de güvenli çözümler sunuyor. Detektör ve akustik dinleme cihazları aracılığı ile su kaçağı tespitini yapan firmalar, yerin üç metre altında meydana gelen sorunları bile kısa bir zaman içinde buluyor. Gelişmiş teknolojileri kullanan firmalardan alınan hizmette evin bahçesinde meydana gelen su kaçak tespiti işleminde de bahçenin hiçbir yerini kazmıyor. Geniş alanda kaçak su tespiti yapmak normalde zahmetli bir iştir. Ancak bu işler için tasarlanan cihazlar bu zahmetli işleri kolaylaştırmaktadır. Bu cihazlara sahip olmak da çok kolay değildir. Öncelikle satın alma maliyetleri fazladır ve kullanıcının da eğitimli olması gerekir. Kurumsal firmalar personelini gelişen teknolojilerle ilgili eğitmektedir. Bu sayede sorunlar ne kadar büyük olursa olsun kısa zamanda çözümlenebilmektedir.

Kırmadan Su Kaçağı Nasıl Tespit Ediliyor?

Kırmadan su kaçağı nasıl tespit edilir sorusunun cevabını veren firmalar, tüm sorunlarda kalıcı çözümler sunmaktadır. Tavanımdan su damlıyor dediğinizde ilk yapılacak şey kırmadan su kaçağı tespiti yapan firmaları aramaktır. Çünkü tavandan gelen suyun tek nedeni üst kat komşunuzdaki su kaçağıdır. Kaçak su tespiti işlemleri kırmadan yapıldığı için komşunuzun evindeki bu sorun kolayca bulunabilecektir. Kırma işlemi yapılmayacağı için de komşunuza bir maliyet bindirilmeyecektir. Ancak bu işlem için mutlaka komşunuzdan izin alınması gereklidir. Kırma işlemi olmadığı için de komşunuzu ikna etmek çok zor olmayacaktır. Ayrıca oturduğunuz evde kiracıysanız ev sahibinin bilgisi dahilinde bu işlemi yaptırabilirsiniz. Su tesisatları evin demirbaşı sayıldığı için su kaçağı bulma işlemlerinde ve tamiratlarında mutlaka ev sahibinin bilgilendirilmesi gereklidir. Eğer evinizde rutubet, duvarlarda sararma gibi sorunlar meydana geldiyse mutlaka su kaçağından şüphelenmek gereklidir. Bu sorunu tespit edilmesi için de uzman personellerden destek alınmalıdır.

Modern Cihazlarla Kırmadan Tespit

Binanın bodrum katlarında da su kaçağı olabilir. Özellikle binaların ana su girişleri bodrum katlarında olur. Buralarda meydana gelen su sızıntısı binaya zarar verebilir. Bu gibi yerlerdeki su kaçağı bulma hizmeti de yine kırmadan yerine getirilmektedir. Modern cihazlarla hizmet veren kurumlar, müşteri memnuniyeti ilkesine göre hizmet vermekte, sorunları kalıcı bir şekilde ortadan kaldırmaktadır. Kameralı cihazlar, akustik dinleme cihazları, detektörlü cihazlar varken su kaçağı tespiti işlemlerinde fayansları boşuna kırdırmamak gereklidir. Temiz su tesisatlarında meydana gelen kaçaklar da faturaları gereksiz yere şişirmektedir. Bunun yanında bu sızıntılar binanın demirlerine de zarar verir. Bu nedenle su kaçağından şüphelenildiğinde mutlaka modern cihazlarla hizmet veren profesyonel ekiplerden destek alınmalıdır. Tüm kaçaklar da kırmadan tespit edilmelidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA