Kırmadan Tıkalı Pimaş Açma | Su Kaçağı Tespiti | 0216 330 10 50

Kırmadan Tıkalı Pimaş Açma

Kırmadan Tıkalı Pimaş Açma

Kırmadan Tıkalı Pimaş Açma

Banyo ve mutfak giderleri ile yağmur suyu giderlerinde kullanılan borular zaman zaman tıkanabilmektedir. Yağlar, saçlar ve değişik maddeler nedeni ile tıkanan pimaşların açılması gerekmektedir. Özel olarak tasarlanan tıkalı pimaş açma cihazları, tüm işlemleri kırmadan yapmaktadır. Gider açıcı makine adı verilen bu cihazlar sayesinde tüm giderler kolaylıkla açılabilmekte, hatta boru içinde inşaat sırasında kalmış olan beton ve molozlar bile kolayca açılabilmektedir. Pimaş tıkanıklıklarını kendi yöntemlerinizle açmaya çalışmak, sorunu daha da kronik bir hale getirebilir. Çünkü boru içinde tıkanmaya neden olan yabancı maddelerin ne olduğu tespit edilmeden pompa ya da kimyasallarla açılmaya çalışıldığında, daha büyük tıkanıklıklara neden olabilir. Bu maddeler binanın ana borusuna gidebilir ve bu da tüm binada soruna neden olabilir. Mahalledeki tesisatçıdan hizmet alındığında da tıkalı bölgenin bulunabilmesi için kırma işlemi yapılabilir. Bu da artı bir masraf anlamına gelir. Oysa özel olarak geliştirilen cihazlarla sunulan hizmette ne pimaşın ne de çevresinin kırılması gerekmemektedir.

Uzman ekipler boru içlerini yağ ve diğer maddelerde robotik makineler aracılığı ile açmaktadır. Tıkalı pimaş açma hizmetini modern cihazlarla yerine getiren profesyonel ekiplerden destek alındığında yaşanan mağduriyet kısa bir süre içinde ortadan kalkacaktır. Uzman tesisat firmaları banyo ya da lavabodaki tıkanan pimaşları özel yöntemlerle açmaktadır. Tuvalete atılan bez, kağıt ve benzeri maddeler pimaşın tıkanmasına neden olabilir. Profesyonel ekipler modern cihazları kullanarak bu maddeleri dışarı çekmektedir. Özel olarak geliştirilen robotlar, pimaşın içine salınır ve tıkalı olan bölgeye kadar ilerler. Tıkanıklığın olduğu yere gelince de zorlanmaya başlar. Bu zorlanma esnasında makinede bulunan özel bir aparat tıkanmaya neden olan maddeyi parçalamaya başlar. Yabancı çisim parçalanmayacak maddelerden oluşuyorsa o zaman da dışarı çeker. Bu işlemin süresi ise yarım saatle iki saat arasındadır. Tıkanıklık ana pimaşta ise açma işlemi biraz daha zor olur. Ana borulardaki tıkanıklık tesisatın yanlış çekilmesinden kaynaklanır. Sıradan tesisatçılar pimaş tesisatını gelişi güzel yapabilir. Bu nedenle gider borularının eğitimli personel tarafından yapılmasında büyük yarar vardır.

Pimaşın içindeki yabancı madde dışarı çıkartıldığında işlem bitmiş sayılmaz. Kurumsal firmalar işlemin tam olarak yerine getirilip getirilmediğini anlamak için borunun içine görüntüleme sağlayan özel robot gönderir. Bu robot borunun tüm ayrıntılarını görüntüler ve bu görüntüleri bilgisayar ekranına aktarır. Uzman ekipler de bu görüntüleri değerlendirerek işlemin tam olarak yapılıp yapılmadığını değerlendirir. Bu ayrıntı boruların tekrar tıkanmasının önüne geçmektedir. Tıkalı pimaş açma hizmetinde kullanılan cihazlar işlemin kırma dökme yapılmadan sonlandırılmasını sağlar.

Tıkalı pimaş açma servisi, pimaş tıkanıklığını görüntüleme cihazları ile hiçbir yeri kırmadan işlemi noktalar. Sektördeki tüm yenilikleri yakından takip eden kurumsal tesisat firmaları, müşterilerinin tüm beklentilerini güvenli bir şekilde yerine getirir. Binayı şantiye haline sokmadan hizmet veren uzman tesisat firmaları, deneyimli ekipleri ile hizmet verirken müşterilerinin tüm taleplerini günün gelişen şartlarına göre değerlendirir e kalıcı çözümler sunar.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA