Logar Açma Yöntemleri | Su Kaçağı Tespiti | 0216 330 10 50

Logar Açma Yöntemleri

Lağım Açma

Lağım Açma

Şehir altyapılarında kanalizasyon sistemi bulunur ve bu sistemin bacaları olarak tabir edilen logarlar vardır. Toplu konut ve sitelerin atık sularının ana kanalizasyon sistemine bağlanan yerlerinde de logar konulmaktadır. Ancak bu logarlar çeşitli nedenlerden dolayı tıkanabilmektedir. Logar tıkanıklığı yaz aylarında meydana geldiğinde çevreye kötü kokuların yayılmasına neden olmaktadır. Ayrıca hangi mevsimde tıkanırsa tıkansın evlerin bodrum katlarını da su basabilmektedir. Bu da çeşitli hastalıkların yayılması sonucunu doğurmaktadır. Bu tip bir sorunla karşı karşıya gelindiğinde kesinlikle uzman kuruluşlardan yardım istenmelidir. Logar açma konusunda uzman olan ekipler, en son geliştirilen cihazlarla hizmet verirken, bünyesinde bulunan personel de lağım açma konularında tecrübelidir. Ekipler, tıkalı logarları genellikle tıkanıklık açma robotu adı verilen bir cihaz yardımıyla açar. Ancak öncesinde logar için kameralı robot cihazlarla incelemeye tabi tutar. Tıkanıklığın nedeni tespit edildikten sonra bu cihazlar kullanılır. Eğer sorun balçık haline gelen maddelerden kaynaklanıyorsa yüksek basınçlı su jetleri ile de ortadan kaldırılabilir. Ancak bu cihazın kullanılıp kullanılmayacağına görüntüler incelendikten sonra karar verilir.

Logar Nasıl Temizlenir?

Logar temizliği nasıl yapılır? Öncelikle tıkalı logarların kameralı logar açma cihazları ile yapılacağının bilinmesi gerekir. Bu cihazlarla yapılan işlemlerde tadilat gerekmeyecektir. Son teknoloji cihazlarla hizmet veren kurumsal firma personeli, logar temizleme işlemini gerçekleştirirken hiçbir yere zarar vermez. Sorunun meydana geldiği yere modern cihazlarla gelen uzman ekipler, logarın içine girmeden görüntüleme cihazlarını yollar. Bu sayede tıkanıklığın nedene olduğu ve soruna neyin neden olduğu tespit edilir. Logarlarla ilgili sorun meydana geldiğinde içine girmek tehlikeli sonuçlara neden olabilir. Çünkü buralarda atık sular bulunur ve bunlarda zehirli gazlar vardır. Zehirli gazlar da solunduğunda insan hayatı için ciddi risk oluşturur. Bu nedenle uzman ekipler bu bacaların içine girmez, en son teknolojilerle tasarlanan cihazları kullanır. Zaten logarın içine girerek sorunun anlaşılması imkansızdır. Bu nedenle de en güvenli yol kameralı robot cihazlardır. Bu cihazların yardımı ile sorunun ana kaynağı bulunduktan sonra da logar açma işlemine başlanılır. Bulunduğunuz sitede meydana gelen sorunlar için profesyonel ekiplerden destek aldığınızda kabus haline dönüşen tıkanıklıktan kısa bir süre içinde kurtulmak mümkün olmaktadır.

Önemli Olan Kırmadan Açmaktır

Rogar açma hizmetinde hiçbir yerin kırılmaması esastır. Dünyada uzun süredir kullanılan bu cihazlar, artık ülkemizde de uzman kuruluşlar tarafından hizmete sunulmuştur. Ancak teknolojik cihazları satın almak kolay değildir. Çünkü satın alma maliyetleri oldukça yüksektir ve kullanımı da profesyonellik gerektirir. Koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesine göre hizmet veren uzman kuruluşlar, yaşanan sıkıntının sorusuz olarak kısa bir süre içinde ortadan kaldırılabilmesi için bu cihazlardan yararlanmaktadır. Modern cihazlar logar açma işlemleri çok kolay olmaktadır. Böyle bir sorunlar karşı karşıya kalındığında kesinlikle geleneksel yöntemlerle hizmet veren bir işyerine başvurulmaması gerektiği belirtilmektedir. Buralarda hizmet veren personel, logar tıkanıklığını açabilmek için kırma ve kazma işlemi yapmaktadır. Bu da çevrenin kirlenmesi anlamına gelir. Ayrıca, özellikle şehrin altyapılarındaki logarlarda meydana gelen sorunlarda trafiğin aksamasına da neden olunmaktadır. Çükü geleneksel yöntemlerle sunulan hizmet uzun sürebilmektedir. Bu da o bölgenin trafiğinin işlem tamamlanana kadar kullanılmaması anlamına gelir. Oysa modern cihazlarla verilen hizmetin süresi kısa olmakta, böylece şehirde herhangi bir sorun meydana gelmemektedir. Bu nedenle, altyapısı güçlü olan firmalardan hizmet alınması tavsiye edilmektedir.

Kameralı Cihazla Sorun Tespit Edilir

Logar açma ile ilgili olarak en son geliştirilmiş cihazları bulunduran firmalarda görev yapan ekipler, tıkanıklık sorunlarına lağım açıcı cihazlarla müdahale ediyor. Logar temizleme İstanbul firmaları, sorun şehrin hangi bölgesinde meydana gelirse gelsin kısa bir sürede müdahale edebiliyor. Bunun nedeni de ekiplerin motorize olmasından kaynaklanıyor. Sorun bildirildiğinde adresinize en yakındaki ekipler yönlendiriliyor. Bu ekipler tam donanımlı bir şekilde geliyor ve tıkanıklığı kısa bir süre içinde ortadan kaldırıyor. Peki, tıkalı logar nasıl açılır? Öncelikle sorunun meydana geldiği logarın kapağı açılıyor ve kameralı robot cihaz içeri gönderiliyor. Bu cihazın elde ettiği görüntüler de bilgisayar ekranında inceleniyor. Bu sayede sorunun ana kaynağı ve yeri tam olarak tespit edilebiliyor. Bu görüntülerin değerlendirilmesinin ardından da en uygun yöntem belirleniyor. Sonrasında da açma işlemine başlanılıyor. Eğer tıkalı logarlar nedeni ile bay ve tuvaleti kullanamıyorsanız uzman kuruluşlardan güvenli bir hizmet alabilirsiniz.

Loğar Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Logarlar fabrikaların ve evlerin atıklarının uzaklaştırılmasını sağlayan kanalizasyon sistemlerinin hava almasını sağlayan sistemlerdir. Ayrıca yağmur sularının su baskınlarına neden olmasını engelleyen logarlar da bulunmaktadır. Bu tıkanıklıklar için de logar açma hizmeti veren uzman ekipler, en güncel yöntemleri uygulamaktadır. Logar temizleme ciddi bir hizmettir ve günümüzde modern cihazlarla gerçekleştirilmektedir. Bu sayede tıkalı logarlar güvenli bir şekilde açılabilmektedir. Logar tıkanıklığı açma işleminde kullanılan bir başka cihaz da yüksek basınçlı su jetleridir. Kanalların içinden akan su, bazı cisimleri uzaklaştıramaz. Bu da tıkanıklığa neden olur. Logar kapaklarında hava delikleri bulunur. Bu dileklerden içeri giren yapraklar zamanla çürüyerek tozla karışıp balçık haline gelebilir. Bu balçıklar da birikir ve logarların tıkanmasına neden olur. Bu gibi tıkanıklık sorunlarında yüksek basınçlı su jeti teknolojisi kullanılır. Kimi zaman da logarlar çökebilir. Bu durumda da farklı işlemler uygulanır. Hangi işlem olursa olsun kurumsal firmalardan destek alındığında sorun güvenli bir şekilde ortadan kaldırılmaktadır. Bu nedenle de böyle sorunlarla karşı karşıya gelindiğinde kesinlikle modern cihazlarla hizmet veren firmalardan hizmet alınması tavsiye edilmektedir.

Geleneksel Yöntemler Tarih Oldu

Logar açma hizmetini geleneksel yöntemlerle gerçekleştiren tesisatçılar kırıp kazabilir. Ancak bu yöntem artık tarih olmuştur. Çünkü son teknolojilerle tasarlanan cihazlar vardır ve bu cihazlar toprağın,binanın zeminin kırılıp kazılmasını önlemektedir. Logar temizleme işlemini kusursuz bir şekilde yerine getiren uzman ekipler,günün hangi saati olursa olsun hizmet vermektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA