Radyatör Temizleme | Radyatör Temizliği | Su Kaçağı Tespiti | 0216 330 10 50

Radyatör Temizleme

Radyatör Temizleme

Radyatör Temizleme

Eğer faturalarınız yüksek geliryorsa ve ısınamıyorsanız radyatör temizleme işlemini mutlaka yaptırmalısınız. Radyatör temizleme işlemi gerek duyuyorsanız kalorifer tesisatı tortu ve kireçten dolayı tıkanmış olabilir bu sebepten dolayı peteklerin yeteri kadar ısınmasını engelliyordur. Kullanılan suya bağlı olarak peteklerde tıkanmaya neden olabilecek sonuçlara neden oluyor. Bu tıkanmalar da yeterli ısının elde edilmesini önler. Normal şartlarda radyatör temizleme işlemlerinin üç yılda bir yapılması gerekir. Çünkü her ne olursa olsun sistem içinde çeşitli tortular meydan gelebilmektedir. Bu temizlik hizmetinin de güvenli firmalardan alınması son derece önemlidir. Çünkü hizmet kalitesi bilinmeyen firmalar, temizlik işleminde çok farklı malzemeler kullanabiliyor. Hatta sistem içine boyalı su enjekte eden tesisatçılar bile olabiliyor.

Normal şartlarda radyatör temizleme işleminde asitli kimyasallar kullanılıyor. Bazı tesisatçılar koruyucu kimyasalla sözde temizlik yapıyor. Bu kimyasallar sistem içindeki kireçlerin ve tortuların bulundukları yerden ayrılmasını sağlıyor ancak bunlar radyatörlerin alt kısımlarında toplanıyor. Böylece işlem yapılmasından bir süre sonra yine ısınma sorunları meydana gelebiliyor. Oysa asitli kimyasallar kullanan firmalar genel temizliği yaptıktan sonra özel cihazlarla bu tortu ve kireçleri sistemden yok ediyor. Bu sayede de tekrar tıkanma ihtimali ortadan kalkıyor. Enerji tasarrufu yaparak yüksek ısı elde etmenin yolu da güvenilir firmalardan temizlik hizmeti almaktan geçiyor. Yerden ısıtma sistemlerinde de zamanla belli bir çamurlaşma olabiliyor. Bu çamurlar bakterilerden oluşuyor ve temizlik yapılmadığı durumlarda hızla sisteme yayılıyor. Bu da belli bir süre sonunda büyük ısınma sorunlarına neden oluyor. Uzman ekipler bu çamurları da son teknoloji ürünü cihazlarla ortadan kaldırıyor.

Radyatör temizleme işi, petek ve kalorifer temizliğinde olduğu gibi özel olarak hazırlanmış kimyasallar ve özel ekipmanlar aracılığı ile yapılıyor. Radyatörler içinde zamanla oluşan tortuları temizlemek için temizleme işleminin yapılması gerekiyor. Radyatör içinde biriken tortular yüksek ısı elde edilmesini engelliyor. Bu durumda da kombi yeterli ısıyı verebilmek için daha fazla enerji harcamak durumunda kalıyor. Böylece de yüksek doğalgaz faturaları ile karşı karşıya kalınabiliyor. Radyatörlerin uzun ömürlü olabilmesi için mutlaka temizleme işleminin belirli periyotlarla yapılması gerekiyor. Zamanında radyatörlerin temizleme işleminin yaptırılması, son dedece önemlidir. Kurumsal firmalardan alınacak hizmet sonucunda temizleme işlemi güvenli bir şekilde sonuçlanıyor. Temizlik işlemi yaptırmadan önce detaylı bir piyasa araştırması yapmanız tavsiye ediliyor. Uzman personeli ve donanımlı altyapısı olan firmaların sunduğu hizmet kalıcı oluyor ve uzun vadeli çözümler getiriyor. Bu konuda gerekli ekipmanlara sahip olan firmalar, maddi olarak da uygun fiyat politikası ile hizmet veriyor.

Mekanlar ısınmadığında kombinin ısı ayarını yükseltmek gerekir. Aslında ısınma sorunu gaz basıncının düşük olmasından değil peteklerin tıkalı olmasından kaynaklanır. Bu tıkanıklık gereksiz yere yüksek fatura ödemenize neden olur. Hem sağlığınız hem de aile bütçeniz için bakım zamanlarının aksatılmaması tavsiye ediliyor. Uzman ekipler aracılığı ile gerçekleştirilen radyatör temizleme işlemlerinde kesin sonuçlar elde edilir. Koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesine göre hizmet sunan kurumsal firmalar, modern cihazlarla birlikte hem radyatörleri hem de sistemin tamamını kontrol ediyor. Böylece ısınma sorununun merkezi tam olarak tespit ediliyor. Sonrasında da tıkanıklığı açma işlemine başlanıyor ve bu işlemle de kalıcı sonuçlar sunuluyor. Radyatör temizliği sırasında kullanılacak kimyasal doğru seçilmediği takdirde istenilen sonuç elde edilemez ve verilen para da boşa gider. Böyle bir sonuçla karşılaşmamanız için güvenli firmaları araştırmanız, firmanın referanslarını ve donanımını incelemeniz oldukça önemlidir. Hizmet almak için telefon açtığınızda sizi doğru yönlendiren bir müşteri temsilcisinin varlığı, şikayetinizin anlaşılıp çözüm bulunması için de önemlidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA