Su Kaçağı Uzmanı | Su Kaçağı Tespiti | 0216 330 10 50

Su Kaçağı Uzmanı

Temiz su tesisatlarında meydana gelen su kaçakları, faturaların şişmesine yol açarken binalara ve komşulara da zarar verir. Tesisatta sızıntı meydana geldiğinde su kaçağı uzmanından destek alınması tavsiye edilmektedir. Ancak bu uzmanın modern cihazlarla hizmet vermesi gerekir. Geleneksel yöntemlerle çalışan uzmanlar da bulunur. Bunlar su sızıntılarını tespit edebilmek için duvarı, zemini ya da fayansı kırmak zorundadır. Bu da tadilat demektir. Akustik dinleme makineleri ya da detektörlü cihazlarla su kaçağını tespit eden uzman ekipler, binanın hiçbir yerine zarar vermez. Dolayısıyla su kaçağı tespiti yüksek maliyetlere neden olmaz.

Gizli Su Kaçakları Kırmadan Tespit Edilir

En gelişmiş cihazlarla hizmet veren su kaçağı uzmanı, kaynağı belli olmayan gizli su kaçaklarını da güvenli bir şekilde tespit ediyor. Duvardan sızıntı halinde görülen bu su kaçaklarını geleneksel yöntemlerle kırmadan tespit etmek imkansız. Oysa uzman personel gelişmiş teknolojileri kullanarak su sızıntısının ana kaynağını da kırmadan bulabiliyor. Üstelik bu işlemde hiçbir yere zarar verilmiyor. Modern cihazlarla sadece binalardaki sorunlar değil açık alandaki su kaçakları da güvenli bir şekilde tespit ediliyor.

Su Kaçağını Bulma

Atık su giderleri ya da temiz su tesisatlarında oluşan su kaçağını bulma yöntemlerinin en başında modern teknolojiler ile tasarlanmış cihazlarla yapılan işlemler gelmekte. Bu cihazlarla verilen hizmetlerde meydana gelen tüm su kaçakları kırıp dökmeden bulunuyor. Kurumsal firmaların profesyonel ekipleri aracılığı ile sunduğu hizmetlerde tadilat gerekmiyor. Evinizde ya da işyerinizdeki su kaçaklarında ilk akla gelen yöntem en yakındaki tesisatçıya ulaşmak. Ancak böyle bir yönteme başvurduğunuzda kaçağın ana kaynağı bulunana kadar fayansın, zeminin ya da duvarın kırılmasını göze almak gerekebiliyor. Bazen su sızıntısı bulma işlemlerinde banyo tabanının tamamen kırılması gibi bir sonuç ortaya çıkabiliyor. Bu uygulama, su sızıntısı tespitinin maliyetini çok yüksek seviyelere çekebiliyor.

Su Kaçağını Bulma Yönteminde Teknolojiler Yararlanılır

Su kaçağını bulma hizmetini kurumsal firmalardan aldığınızda akustik dinleme cihazları ya da detektör cihazları kullanılarak hiçbir yer kırmadan sorun güvenli bir şekilde tespit edilebiliyor. Su sızıntılarının ana kaynağına güvenli bir şekilde ulaşan uzman ekipler, evin ya da iş yerinin hiç bir yerine zarar vermiyor. Üstelik yapılan işlem sırasında binanın diğer yerleri kullanılıyor. Zaten işlem kısa süre içinde sonlandırılıyor.

Su Arıza Tespiti

Temiz su tesisatlarında meydana gelen arızalar yüksek fatura ya da binanın diğer birimlerinde sorunlara sebep oluyor. Alt kattaki komşunuzun tavanından su sızıyorsa, evinizde bir kaçak su sorunu var demektir. Bu durumda su arıza tespiti için modern cihazlarla hizmet veren kurumsal firmalardan destek alınması gerekir. Bu firmalar su arızasının hiçbir yer kırılmadan tespit edilmesini sağlar. Binanızda su arızasının olup olmadığını akustik dinleme cihazlarıyla tespit etmek mümkündür. Özel olarak tasarlanan cihazlarda kulaklık vardır ve bu kulaklık sayesinde su sızıntısı olan yer kolaylıkla tespit edilebilmektedir.

Sulama Sistemlerindeki Arızalar da Bulunuyor

Su arıza tespiti işleminde tesisatın tamamı dinleme cihazlarıyla dinlenmektedir. Bu cihazlar tesisat borusunda meydana gelen küçük bir delikten sızan suyu bile kolaylıkla bulabilmektedir. En son teknolojilerle tasarlanan cihazları kullanan uzman personel, özel olarak eğitim görmüştür. Böylece su kaçak tespiti yapılırken hiçbirinin kırılmasına gerek kalmamaktadır. Sulama sistemlerini meydana gelen alanlardaki arızalar da detektör cihazlarla tespit edilmektedir. Plastik ya da demir borularda meydana gelen sorunlar özel olarak tasarlanan cihazlarla bulunurken, sorun çok kolay bir şekilde giderilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA