Su Kaçak Arama | Su Kaçağı Tespiti | 0216 330 10 50

Su Kaçak Arama

Aletle Su Kaçağı Tespiti

Aletle Su Kaçağı Tespiti

Binalarda ve açık alanlarda meydana gelen su kaçakları, büyük bir sorun oluşturur. Bu kaçakların kısa bir süre içinde tespit edilmesi, meydana gelecek büyük zararlı da önler. Su sızıntılarını hasarsız tespit etmek için geliştirilmiş cihazlar vardır. Su kaçak arama cihazları olarak adlandırılan bu cihazlarla su kaçaklarının yeri güvenli bir şekilde tespit edilir. Üstelik bu cihazlarla yapılan işlemlerin tamamında yapıya ya da alanlara zarar verilmez. Gizli su sızıntısı adı verilen su kaçaklarını bulmak da zahmetli bir iştir. Ayrıca modern cihazlar kullanılmadığında su sızıntısının tam yerini tespit etmek için tadilat gerektirecek işlemler yapılır.

Su Tesisat Kaçağı İhmal Edilmemeli

Su kaçakları meydana geldiğinde uzman tesisatçılardan yardım istenmelidir. Akustik dinleme cihazları ve detektörlü cihazlarla hizmet veren uzman tesisatçılar, su kaçak arama işlemlerini gerçekleştirirken ne binada kırma işlemi gerçekleştiriyor, ne de açık arazileri kazıyor. İşlemlerin tamamı teknoloji harikası cihazlarla güvenli bir şekilde gerçekleştiriliyor. Bu cihazlar, su tesisat borularında meydana gelen küçük bir delikten sızan suyu bile güvenli bir şekilde tespit edebilme özelliği sahip olarak tasarlanıyor.

Su Kaçak Bulma

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Temiz su tesisatlarında, atık su giderlerinde meydana gelen su kaçakları, hayatı kabusa çevirir. Bu sızıntılar alt kat komşunuzun tavanında da tahribata neden olur. Bu da herkes için sıkıntı demektir. Gizli su kaçağı olarak adlandırılan su sızıntısını bulmak da geleneksel yöntemlerle zordur. Betonun üzerinde görülen ıslaklık, sızıntının ana kaynağı değildir. Bu nedenle kaçağın tam noktasını bulmak için sızıntının göründüğü yerden itibaren duvarın, fayansın ya da zeminin kırılması gerekir. Bu da büyük bir tadilata neden olur ve su kaçak bulma işleminin maliyetini artırır.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Yapılmalı

Günümüzde su kaçak bulma yöntemlerinin başında robot cihazlar gelmektedir. Akustik dinleme cihazları ya da detektörlü cihazlar, su kaçağını kolay bir şekilde tespit etmektedir. Kaçak nerede olursa olsun modern cihazlarla kısa bin süre içinde bulunur. Yapılan tüm işlemlere de kırmadan su kaçak tespiti denir. Bu adın verilmesinin nedeni de su kaçağının merkezi nerede olursa olsun binanın hiçbir yerinin kırılmamasıdır. Modern cihazlarla hizmet veren uzman ekipler, sadece binalardaki değil bahçelerdeki sulama sistemlerinde meydana gelen su kaçağını da hiçbir yeri kazmadan tespit etmektedir.

Su Kaçak Detektörü

Açık arazilerde meydana gelen su kaçaklarını bulmak için özel olarak geliştirilmiş cihaz vardır. Su kaçak detektörü adı verilen bu cihazla birlikte yerin üç metre altıdan geçen borulardaki su sızıntıları bile kolay bir şekilde tespit edilir. Özel olarak eğitim almış personel tarafından kullanılan bu cihazlar, kurumsal olarak hizmet veren firmalarda bulunmaktadır. Satın alma maliyeti yüksek olan detektörlerin mahalle arasında hizmet veren tesisatçılarda bulunması imkansızdır. Bahçe sulama sistemleri gibi açık alanlarda meydana gelen su sızıntılarında, mutlaka kurumsal firmalardan destek alınmalıdır.

Kırmadan Su kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Bulma

Su Kaçağı Bulma

Su kaçak detektörü, tesisat borularında meydana gelen küçük bir delikten sızan suyu bile kolaylıkla tespit edebilecek şekilde tasarlanmıştır. Bu cihazlar son derece gelişmiş sistemlere sahiptir. Bilgisayarlı olan bu cihazlar, tüm su sızıntılarını çok kolay bir şekilde tespit eder. Su sızıntısı ile ilgili bir sorun yaşadığınızda, en yakın yerde bulunan tesisatçılara gitmek yerine teknolojik donanımı en üst seviyede olan firmalara başvurmak, su sızıntısının kırmadan, dökmeden tespit edilmesini sağlayacaktır. Bu da gereksiz tadilat masraflarını ortadan kaldıracaktır.

Su Kaçak Tespit

Evlerde ve işyerlerinde, temiz su tesisatları ile atık su giderlerinde meydana gelen su kaçakları büyük bir sorun teşkil eder. Bu kaçakların bulunmaması durumunda çok büyük zararlar da meydana gelebilir. Su kaçak tespit işlemlerinin güvenli bir şekilde yapılabilmesi için de modern teknolojilerden yararlanan uzman kuruluşlardan destek alınmalıdır. Bu kuruluşlar deneyimli personel ve gelişmiş cihazlarla su kaçaklarını güvenli bir şekilde tespit etmektedir. Gizli su kaçaklarının noktasal tespitini gerçekleştiren uzman ekipler, böylece işlemleri tadilata gerek kalmadan gerçekleştirmektedir.

Su Kaçağı Kırmadan Tespit Ediliyor

Gizli su kaçaklarının çıplak gözle tespiti oldukça zordur. Çünkü bu su kaçaklarının görüldüğü yer genellikle betonun en zayıf yeridir. Buradan sızıntı halinde kendini belli eden su kaçağının geleneksel yöntemlerle tespiti sırasında zeminin, duvarın ya da fayansın büyük bir kısmının kırılması gerekir. Bu da büyük bir tadilata neden olur. Oysa gelişmiş cihazlarla yapılan su kaçak tespit işlemlerinde hiçbir yerin kırılmasına gerek yoktur. Akustik dinleme cihazları a da detektörlü cihazlarla su kaçağı tespit işlemini gerçekleştiren profesyonel ekipler, tadilat için ayrılan bütçenin de çok daha az olmasını sağlamaktadır.

Su Kaçak Tespiti

Konutlarda ve evlerdeki su kaçakları, en sık yaşanan sorunların başında geliyor. Tavanımdan su damlıyor diye araştırma yaptığınızda, üt kat komşunuzun evinden bir su kaçağı olduğunu aklınıza getirmelisiniz. Peki bu tip bir su kaçak tespiti nasıl yapılıyor? Öncelikle su kaçaklarının tadilata gerek kalmadan yapılması gerekiyor. Günümüzde bu hizmeti kırmadan yerine getiren modern cihazlar bulunuyor.  Bu cihazların başında da akustik dinleme cihazları geliyor. Bu cihazlar kapalı alanlarda meydana gelen su kaçağı tespit ediliyor. Bu cihazlarda hassas kulaklıklar bulunuyor ve bu sayede su kaçağının olduğu yer küçük bir delik bile olsa kolaylıkla tespit edilebiliyor.

Su Sızıntıları Kırmadan Tespit Ediliyor

Tıkalı Kanal Açma

Tıkalı Kanal Açma

Su kaçak tespiti işleminde en zor olanı gizli su kaçağı denilen sızıntılar oluşturuyor. Ancak gelişmiş cihazlarla bu da sorun olmaktan çıkıyor. Bu cihazlar su sızıntılarının ana kaynağını da güvenli bir şekilde tespit ediyor. Modern makinelerle geniş alanlardaki su kaçakları da tespit edilebiliyor. Bahçe sulama sistemlerindeki su kaçaklarını bulmak için detektörlü cihazlardan yararlanılıyor. Bu cihazlar yerin üç metre altında meydana gelen kaçakları kazma işlemi yapılmadan bulabiliyor. Bu nedenle su kaçağı var ne yapmalıyım diye çözüm arandığında en son teknolojilerle tasarlanan cihazlarla hizmet veren firmalara başvurulması tavsiye ediliyor.

Su Kaçak

Temiz su tesisatlarında meydana gelen kaçak su sorunları uzman ekipler tarafından tespit edilip giderilmesi gerekir. Su kaçak hizmetlerinde geleneksel yöntemlerle iş yapan tesisatçılardan yardım istendiğinde kaçağın olduğu bölgenin büyük bir kısmı kırılabilir. Bunun sonucunda da evin ya da iş yerinin şantiye dönmesiyle büyük tadilata neden olur. Su kaçağı tespiti ve giderilmesi işlemi çok daha yüksek maliyetlere çıkar. Oysa en son teknolojilerle tasarlanmış cihazları kullanan firmalardan destek alındığında susun sızıntıları kırmadan tespit edilir

Su Kaçağı Modern Cihazlarla Tespit Edilir

Binada su kaçak sorunu varsa modern cihazlarla hizmet veren uzman ekipler çağrılmalıdır. Akustik dinleme cihazları ya da detektörlü cihazları kullanan uzman ekipler, bütün su sızıntıların çok kolay bir şekilde tespit etmektedir. Özellikle gizli su kaçağı tabir edilen ve duvarda kendini gösteren su kaçaklarını normal yollardan bulmak çok zahmetli bir işlemdir. Üstelik bu tür sızıntıların ana kaynağını bulmak için binanın birçok yerinin kırılması gerekir. Oysa gelişmiş teknolojilerle tasarlanan bu cihazlarla sı kaçakları hiçbir yere zarar vermeden tespit edilir. Bu nedenle su kaçağı meydana geldiğinde modern cihazlarla fazla hizmet veren firmalardan destek alınması tavsiye edilmektedir.

Su Kaçakları Tespiti

Kameralı Su Kaçağı Nasıl Yapılır?

Kameralı Su Kaçağı Nasıl Yapılır?

Konut ve işyerlerinde meydana gelen su sızıntılarında gelişmiş teknolojilerle hizmet veren kurumsal firmalardan destek almanız tavsiye edilmektedir. Bu firmalar uzman ekipler aracılığıyla su kaçakları tespit sistemi hiçbir yere zarar vermeden gerçekleştirmektedir. Akustik su kaçağı tespit cihazı ya da detektör cihazları kullanan uzman personel, binalarda ve açık alanlarda meydana gelen su sızıntılarını güvenli şekilde tespit ederken, herhangi bir kırma ve kazma işlemi uygulamamaktadır. Bu sayede tespit işleminde tadilat meydana gelmez. Dolayısıyla su kaçağı tespiti işleminin maliyeti düşük bir seviyede kalır.

Su Kaçağı Tespitinde Teknolojiden Yararlanılıyor

Su kaçakları tespit işlemleri gerçekleştiren uzman personel, temiz su tesisatından meydana gelen sorunları test etmek için önce borunun içindeki basıncı artırmaktadır. Ardından akustik dinleme cihazları ile tesisattaki kaçak araştırmaya başlanır. Özel kulaklık donanımı olan bu cihazlar tesisatta meydana gelen küçük bir delikten sızan su kaçağını bile güvenli bir şekilde kırmadan tespit etmektedir. Bahçe sulama sistemleri ya da açık alanlarda farklı işlemler için yapılan su tesisatlarındaki kaçağı da kolay bir şekilde bulan uzman ekipler, sorun yerin 3 metre altında bile olsa hiçbir yere zarar vermeden tespit işlemini gerçekleştirmektedir.

Su Kaçakları Tespiti

Konut ve işyerlerinde meydana gelen su sızıntılarında gelişmiş teknolojilerle hizmet veren kurumsal firmalardan destek almanız tavsiye edilmektedir. Bu firmalar uzman ekipler aracılığıyla su kaçakları tespit sistemi hiçbir yere zarar vermeden gerçekleştirmektedir. Akustik su kaçağı tespit cihazı ya da detektör cihazları kullanan uzman personel, binalarda ve açık alanlarda meydana gelen su sızıntılarını güvenli şekilde tespit ederken, herhangi bir kırma ve kazma işlemi uygulamamaktadır. Bu sayede tespit işleminde tadilat meydana gelmez. Dolayısıyla su kaçağı tespiti işleminin maliyeti düşük bir seviyede kalır.

Su Kaçağı Tespitinde Teknolojiden Yararlanılıyor

Su kaçakları tespit işlemleri gerçekleştiren uzman personel, temiz su tesisatından meydana gelen sorunları test etmek için önce borunun içindeki basıncı artırmaktadır. Ardından akustik dinleme cihazları ile tesisattaki kaçak araştırmaya başlanır. Özel kulaklık donanımı olan bu cihazlar tesisatta meydana gelen küçük bir delikten sızan su kaçağını bile güvenli bir şekilde kırmadan tespit etmektedir. Bahçe sulama sistemleri ya da açık alanlarda farklı işlemler için yapılan su tesisatlarındaki kaçağı da kolay bir şekilde bulan uzman ekipler, sorun yerin 3 metre altında bile olsa hiçbir yere zarar vermeden tespit işlemini gerçekleştirmektedir.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA