Su Sızıntı Tespiti | Su Kaçağı Tespiti | 0216 330 10 50

Su Sızıntı Tespiti

Kaçak Su Tespiti Yapan Firmalar

Kaçak Su Tespiti Yapan Firmalar

Evlerde ve işyerlerinde meydana gelen su sızıntıları, özel olarak geliştirilmiş cihazlarla kolay bir şekilde tespit ediliyor. Detektörlü cihazlar ya da akustik dinleme cihazları gibi gelişmiş teknolojilerle tasarlanan makineleri kullanan uzman tesisatçılar, su sızıntısı tespiti yaparken binanın hiçbir yerine zarar vermiyor. Su sızıntısı meydana geldiğinde en yakın tesisatçıdan destek almaya kalktığınızda, evinizin şantiyeye çevrilmesine de hazır olmanız gerekir. Çünkü kaynağı belli olmayan su sızıntılarının bulunabilmesi için zemin, fayans ya da duvarın kırılması gerekir. Oysa özel olarak tasarlanmış cihazlar, binanın hiçbir yerinin kırılmasına neden olmaz.

Su Sızıntıları Kırmadan Tespit Edilsin

Temiz su tesisatlarında meydana gelen su sızıntılarını kırmadan tespit edilmesini sağlayan cihazlarla yapılan işlemin ardından tadilat yapılmasına gerek kalmaz. Kırmadan su sızıntısı tespiti yapan cihazlar, gizli su kaçaklarını bile kolaylıkla bulunmasını sağlar. Kimi zaman su sızıntıları sizin dairenizden olmayabilir. Bu durumda geleneksel yöntemlerle hizmet veren tesisatçılar, evinizi boş yere kırabilir. Bu nedenle sorun nereden kaynaklanırsa kaynaklansın özel cihazlarla hizmet veren kuruluşlardan hizmet almak sizin menfaatinizdir. Sorun sizden kaynaklanmıyorsa evinizin gereksiz yere kırılmasını istemiyorsanız teknolojik altyapısı güçlü olan firmalardan destek almalısınız.

Su Sızıntısı Bulma

Su Kaçağı Tespit

Su Kaçağı Tespit

Evlerde ve işyerlerinde, hem temiz su tesisatlarında hem de gider borularında su kaçağı meydana gelebilir. Üstelik bazı durumlarda gizli su kaçağı ortaya çıkabilir. Betonda su sızıntısı görüldüğünde, kurumsal firmalardan destek almak, kırma işlemini ortadan kaldıracaktır. Su sızıntısı bulma işlemini geleneksel yöntemlerle yerine getiren tesisatçılar, kaçağın ana kaynağını bulana kadar birçok yeri kırmak zorundadır. Özellikle gizli su kaçağı adı verilen bu durumda kaçağın ana kaynağı, betonda görülen sızıntının çok daha farklı bir yerinde çıkabilmektedir. Çünkü sızıntı, betonun en zayıf olan bölgesinde kendini göstermektedir. Eğer kaçağın yeri olarak sızıntının olduğu yer kırılırsa işlem yanlış yapılmış olur.

Modern Cihazlarla Su Sızıntısı Anında Bulunur

Su sızıntısı bulma işlemleri günümüzde akustik dinleme cihazları ve detektörlü cihazlar aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Bu cihazlar, tesisat borusunda meydana gelen küçük bir çatlağı bile anında tespit edebilecek şekilde tasarlanmıştır. Üstelik su kaçağı tespiti gerçekleştirilirken kırma dökme işlemleri yapılmaz. Böylece işlemle birlikte ortaya çıkan tadilat sorunu da tamamen bitmiştir. Gelişmiş cihazlar, bahçe sulama sistemlerinde meydana gelen su kaçağını da noktasal olarak tespit edebilmektedir.

Su Sızıntısı Tamiri

Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Temiz su tesisatları ya da gider borularında meydana gelen su sızıntıları, tam anlamıyla kabusu yaşatır. Ayrıca sorunun yerinin tespit edilememesi ve sızıntının devam etmesi durumunda bu sorun iyice içinden çıkılmaz bir hale gelir. Ayrıca alt kat komşunuzun evinde de çeşitli hasarlara yol açar. Bu durumdan kurtulmak için en yakın yerdeki tesisatçılardan yardım istemek, günümüzde geçerli olmayan bir yoldur. Çünkü geleneksel yöntemlerle hizmet veren tesisatçılar, su sızıntısı tamiri için geniş çaplı bir alanı kırmak zorundadır. Üstelik sadece tamir için değil, su kaçağını tespit etmek için de kırma işlemi uygulanmaktadır. Bu da işlemin ardından büyük bir tadilata neden olur.

Su Sızıntısı Tamirinde Modern Cihazlarla Üstün Hizmet

Su sızıntısı tamiri işlemini modern yöntemlerle gerçekleştiren kurumsal firmalar sayesinde büyük tadilatlar son bulmuştur. Bu firmalar, uzman ekipleri aracılığı ile tüm su sızıntılarını kusursuz bir şekilde tespit etmekte ve tamir etmektedir. Tamir işleminde eğer boru plastikse iki ya da üç fayans kırılmaktadır. Demir boru olduğunda ise iki ek arasında kalan kısım kırılmaktadır. Oysa geleneksel yöntemde çok daha büyük bir alanın kırılması gerekmektedir.

Su Sızıntısı Tespit

Cihazla Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Cihazla Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Binalarda meydana gelen su sızıntısı, çok büyük bir sorun oluşturur. Bu su sızıntıları hem faturaların kabarmasını hem de binanın taşıyıcı sisteminin zayıflamasına neden olur. Özellikle gizli su kaçakları adı verilen ve kaynağı belli olmayan su kaçaklarını çıplak gözle tespit edebilmek neredeyse imkansızdır. Çünkü bu tip su kaçaklarında sızıntı, sorunun ana merkezinin çok daha farklı bir yerinde olmaktadır. Geleneksel yöntemlerle hizmet veren tesisatçılardan destek aldığınızda, su sızıntısının görüldüğü yerden kaçağın ana merkezine kadar olan bölüm tamamen kırılabilmektedir. Bu bazen küçük bazen de çok büyük bir kırık demektir. Çünkü su, betonun en zayıf olan yerinden kendini dışarı atar, Bu da kaçağın merkeziyle sızıntının arasında çok büyük bir mesafe olabileceği anlama gelir. Böyle bir durumda su sızıntısı tespit işlemi için modern cihazlarla hizmet veren kurumsal firmalardan destek alınmalıdır.

Su Sızıntısı Tadilatsız Tespit Ediliyor

Su sızıntısı tespit işlemi için özel olarak tasarlanan cihazla hizmet sunan uzman personel, sızıntının ana kaynağını neresi olursa olsun kırmadan ve tadilata gerek kalmadan sızıntı tespit işlemini gerçekleştirir. Maliyeti de klasik yöntemlerle sunulan işlemden çok daha az olmaktadır.

Su Sızıntısı Tespiti

Rutubet Kokusuna Çözüm

Rutubet Kokusuna Çözüm

Su sızıntıları, hem sizi hem de komşularınızı rahatsız eder. Çünkü su kaçağı alt kat komşunuzda kendini belli eder. Betonun en zayıf noktasından dışarı sızan sular, sorunun tespitini kolaylaştırır gibi görünse de aslında bunlar gizli su kaçağı olarak adlandırılır ve geleneksel yöntemlerle tespiti en sor su kaçağının başında gelir. Çünkü sızıntının olduğu yer sorunun ana kaynağı olmaz. Kaçak çok daha farklı yerdedir. Bunun doğru bir şekilde tespitinin yapılabilmesi için modern yöntemlerden yararlanılması gerekir. Su sızıntısı tespiti için kullanılan akustik dinleme cihazları ile detektörlü cihazlar, yapılan işlemin kaliteli olmasını sağlar. Bu cihazlar, su kaçağı sorununu nerede meydana gelirse gelsin güvenli bir şekilde tespit eder.

Yerin Üç Metre Altı Bile Dinleniyor

Sızıntı sadece binalarda meydana gelmez. Bahçe sulama sistemleri gibi açık alanlarda da bu tip sorunlar yaşanabilir. Bu durumda detektörlü cihazlar kullanılır. Bu cihazlar, yerin üç metre altında meydana gelen su sızıntısını da kolaylıkla tespit eder. Su sızıntısı tespiti sorunları için gelişmiş teknolojilerden yararlanan kurumsal firmalardan destek almak, hem maliyet hem de zaman açısından en doğru yöntemdir.

Su Sızıntısı

Konutlar ve işyerlerindeki temiz su tesisatları ile atık su giderlerinde su sızıntısı olabilir. Bu sızıntılar can sıkar. Bu sorunun tespiti ve giderilebilmesi için yakın çevrenizde bulunan tesisatçılardan destek almaya kalktığınızda su kaçağının ana kaynağı tespit edilene kadar duvarın, falansın ya da zeminin birçok yeri kırılabilir. Normal şartlarda çıplak gözle sızıntının doğru bir şekilde tespit edilmesine imkan yoktur. Modern cihazları kullanan kurumsal firmalar ise su kaçaklarını özel olarak geliştirilmiş cihazlarla yapmaktadır. Aksutik dinleme cihazları, detektörlü ve kameralı cihazlarla sızıntı tespitini yapan uzman ekipler, tüm işlemleri kırmadan yapmaktadır.

Su Sızıntısı Kırmadan Tespit Edilir

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Temiz su tesisatlarında meydana gelen su sızıntısı şikayetini kırmadan tespit eden uzman ekipler, bahçe sulama sistemlerindeki sorunları da güvenli bir şekilde otaya çıkarmaktadır. Modern cihazlarla yapıların işlemlerde yapı şantiyeye dönmemektedir. Sızıntının kaynağı neresi olursa olsun modern cihazlar kırmadan tespit etmekte, bu sayede tadilat için ödenmesi gereken para cebinizde kalmaktadır. Su sızıntıları nasıl tespit edilir? Günümüzde en son teknolojilerle tasarlanan cihazlarla binanın hiçbir yeri kırmadan tespit edilmektedir.

Su Sızıntısını Tespit Etme

Su sızıntıları kabusunuz olmasın. Su sızıntısını tespit etme yöntemlerinin başında gelen akustik dinleme cihazları ile detektörlü cihazlar, sızıntısını kırmadan tespit etmektedir. Alt kat komşunuzun tavanında meydana gelen rutubet ve kararmanın nedenini de kolaylıkla tespit eden bu cihazlar, işlemi tadilat gerektirmeden gerçekleştirmektedir. Gerek temiz su tesisatları, gerekle atık su tesisatlarında meydana gelen su kaçağını güvenli bir şekilde tespit edilmesine olanak sağlayan modern cihazlar, yaşanan tüm sıkıntıları ortadan kaldırmakta, ne borunun ne de çevresinin kırılması gerekmemektedir.

Su Sızıntısı Modern Cihazlarla Tespit Edilmeli

Su sızıntısını tespit etme işlemleri, günümüzde çok kolay bir şekilde yapılmaktadır. Bilgisayarlı sistemlerle geliştirilen modern cihazlar, müşteri memnuniyetine önem veren kurumsal tesisat firmaları tarafından yurt dışından getirilmekte, bünyesindeki uzman personel aracılığı ile de meydana gelen tüm su sızıntısı sorunu güvenli bir şekilde ortaya çıkarmaktadır. Sorunun noktasal olarak tespit edilmesini sağlayan bu cihazlarla yapılan işlemlerde fayans, duvar yada parkeler kırılmamakta, dolayısıyla verilen hizmetin ardından fayans ya da duvar ustasına gerek kalmamaktadır. Bu nedenle de meydana gelen su sızıntısını tespit etmek için kurumsal firmalardan destek alınması tavsiye edilmektedir.

Su Sızması Nasıl Önlenir

Su, hayatımızda birçok farklı işleve sahiptir. Günlük yaşantımızda suyu hem içmek hem de temizlenmek için kullanabiliyoruz. Bu gibi işlevleri sayesinde yaşamımızda büyük bir değere sahip olmuş olan sular, evlerimize borular ile taşınmaktadırlar. Ancak bu borularda oluşan çeşitli sorunlardan dolayı, su sızıntısı problemleri yaşanabilmektedir. Eğer siz de bu sorunu yaşadıysanız, su sızması nasıl önlendir sorusu aklınıza gelecektir. Bu tür sızma gibi durumlarda, hiçbir şekilde kendiniz müdahalede bulunmamalı ve hemen su sızması problemini giderebilecek bir profesyonel firmadan yardım almanız gerekmektedir. Çünkü bu tür firmalar, su sızıntısının tespiti için ses dalgaları veya dedektörlü cihazlar kullanmaktadır. Bu yeni nesil cihazlar sayesinde su sızması nasıl önlenir sorusunun cevabını en iyi şekilde öğrenebileceksiniz. Ev tesisatında yaşanan sızma türü sorunlar, geçmiş yıllarda teknolojinin yeterli olmaması nedeniyle kırma işlemi ile çözülmekteydi. Ancak günümüzde, teknolojik ekipmanlar sayesinde bu sorun çözülebilmektedir. Su sızması nasıl önlenir diye merak ediyorsanız, profesyonel firmalara danışarak bu sorunun cevabını en iyi şekilde öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA